16 June, 2024

İstanbul’a yeni metro hattı projesi

Ortaköy’den Sarıyer’e yeni metro hattı projesi yapılacağını duyuran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş konuyla ilgili açıklama yaptı.

birevim faizsiz ev

Ortaköy-Sarıyer metro hattı projesi hakkında detaylı açıklama yapan Belediye Başkanı Topbaş, İstanbul’da 100 kilometreyi aşkın bir tünel yol programladıklarını, bunlardan bir tanesinin Sarıyer’den Büyükçekmece’ye kadar 140 kilometre ardışık tünel sistemi olduğunu söyledi. Bu sayede Sarıyer’den Büyükçekmece’ye çok kısa sürede gidilebileceğini söyleyen Topbaş, “Aynı şekilde karşı yakada Harem’den Küçükköy’e ve Anadolu Hisarı’na kadar 18 kilometrelik bir tünel programladık. Yani yerin altından, üstünden her noktada nerede sorun varsa çözmeye çalışıyoruz” dedi.

ORTAKÖY’DEN SARIYER’E SAHİL BOYUNCA METRO
Sarıyer’e metro müjdesi veren Topbaş, “Sarıyer’e sahilden inşallah bir metro getireceğiz. Yani Ortaköy’den başlayacak ve Sarıyer’e kadar sahil boyunca metro getireceğiz. Bu hayal dahi edilemeyecek bir gelişmedir. Zaten Cumhuriyet Mahallesi ve Hacı Osman’a kadar gelen bir metro var. O metronun devamını da Çayırbaşı’na indirebilir miyiz, onun çalışmalarını yapıyoruz. Alttan da gelecek olan metro ile birleşecek. Böylece erişim çok daha kolay hale gelecek.” diye konuştu.

birevim
Paylaş