21 May, 2024

İstanbul’da 200 Bin Liraya Ev Bulmak Mümkün

15 milyon insanın yaşadığı dünyanın en büyük metropollerinden olan İstanbul’da 200 bin TL’ye ev satın almak mümkün mü? İlk başta hepimiz bu cevaba hayır diyebiliriz. Peki bu mümkün olabilir mi?

birevim faizsiz ev

Öncelikle istatistiklere göre; İstanbul’un Esenyurt, Sultanbeyli, Gaziosmanpaşa, Arnavutköy gibi ilçelerinde 200 bin liradan başlayan fiyatlarla daire bulmak mümkün. Nasıl mı? İşte yöntemleri;

Hisseli tapu ile ucuz ev fırsatını yakalayın

konut-1

Esenyurt, Gaziosmanpaşa, Arnavutköy gibi ilçelerde çok fazla inşaat alanları bulunuyor. Her ne kadar 200 bin liraya bulacağınız evlerin sayısı az olsa da buralarda hisseli tapuların olması sizi konut sahibi yapmada güçlü bir etken oluyor. Hisseli tapuya sahip konutların fiyatları her zaman daha düşüktür.

Acil satılık konutları takip edin

konut-3

Ev sahipleri maddi olarak sıkıştığı zaman evlerini bir an önce satmak isterler. Zaman kazanmak için piyasa fiyatının daha düşüğüne satarlar. Siz de bu tür evleri takip ederek ederinin daha altında bir bütçeyle ev sahibi olabilirsiniz.

Projelerin lansman fiyatlarından yararlanın

konut-2

Yatırım yapmak veya oturmak için konut sahibi olmak istiyorsanız özellikle projelerin satışa çıktığı ilk zamanları takip ederek karar vermenizde fayda var. Bir projenin lansman fiyatıyla tamamlanmış fiyatı arasında neredeyse yarı yarıya fark vardır.

Topraktan ev alırken dikkatli olun

konut-4

Topraktan ev sahibi olmak her zaman için daha düşük maliyetlidir. Burada yapmanız gereken müteahhit ile detaylı bir sözleşme yapmaktır. Böylece hukuki açıdan bir yaptırımınız olabilir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

five × 1 =