18 April, 2024

İstanbul’da mağaza kiralamak için en pahalı 7 cadde

Dünyaca ünlü markaların mağazalarına ev sahipliği yapan İstanbul, değerli ve eşsiz caddeleriyle her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Pahalı kira bedellerine sahip bu mağazalar İstanbul’un hangi caddelerinde? İşte İstanbul’da mağaza kiralamak için en pahalı 7 cadde..!

birevim faizsiz ev

1- İstiklal Caddesi – Beyoğlu

İstanbul’un kalbi olarak nitelendirilen Taksim’de yer alan İstiklal Caddesi, her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Türkiye’nin en pahalı caddesi olarak nitelendirilen İstiklal Caddesi’nde yer alan mağazaların metrekare bedelleri 240 Euro. İstiklal Caddesi Çiçek Pasajı, St. Antuan Katolik Kilisesi, Anzavur Pasajı, Galatasaray Lisesi ve Mısır Apartmanı gibi tarihi yapılara ev sahipliği yapıyor.

2- Bağdat Caddesi – Kadıköy

Kadıköy denince hiç şüphesiz akla Bağdat Caddesi geliyor. Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kutlamalarının gerçekleştiği caddede dünya çapındaki markaların mağazaları bulunuyor. Son zamanlarda birçok mağaza kapansa da yine de lüksünden ödün vermiyor. Mağaza Metrekare Kira Bedeli: 225 Euro

3- Nispetiye Caddesi – Beşiktaş

Mağaza metrekare kira bedelinin 200 Euro olduğu Beşiktaş’ın Nişantaşı semti İstanbul’un moda merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Ünlülerin sık sık ziyaret ettiği yerlerden olan Nispetiye Caddesi lüks mağazalara ve mekanlara ev sahipliği yapıyor.

4- İstasyon Caddesi – Bakırköy

Avrupa Yakası’nın en güzel ilçelerinden olan Bakırköy’de mağaza metrekare bedeli 130 Euro. Carousel, Town Center, Galleria, CapaCity gibi ünlü alışveriş merkezlerinin bulunduğu Bakırköy’de birçok lüks mağaza ve restoran da yer alıyor.

5- Alemdağ Caddesi – Ümraniye

İstanbul’un ve Türkiye’nin en uzun caddelerinden biri olan Alemdağ Caddesi, Ümraniye’de bulunuyor. Mağaza metrekare bedeli 110 Euro olan Alemdağ Caddesi, Bağdat Caddesi’ne rakip yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

6- Bahariye Caddesi – Kadıköy

İstanbul’un sanat merkezlerinden biri olan Bahariye Caddesi, Kadıköy’deki ünlü Boğa Heykeli’nden itibaren başlıyor ve bünyesinde başta Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Süreyya Operası, tramvay hattı, çeşitli restoran, kafe ve sinema olmak üzere birçok mekana ev sahipliği yapıyor. Bahariye Caddesi’nde mağaza kira bedeli 110 Euro’dan başlıyor.

7- Mühürdar Caddesi – Kadıköy

Mühürdar Caddesi, İstanbul’un Marmara Denizi’ne kıyısı olan Kadıköy ilçesi, Caferağa mahallesinin en güzel caddelerinden biridir. Bölgenin en canlı ve kalabalık caddelerinden biri olması sebebiyle mağaza metrekare bedelleri 100 Euro’dan başlıyor.

birevim
Paylaş