18 April, 2024

İstanbul’un en çok gelişen 5 ilçesi neresi?

İstanbul’un birçok bölgesi ulaşım ağının gelişmesiyle birlikte değer kazanıyor. Artan konut ihtiyacını karşılamak için inşaat firmaları değer kazanan bu semtlerde yeni projeler inşa ediyor. Peki yatırımcısına değer kazandıracak ilçeler nereler? İşte İstanbul’un en çok gelişen 5 ilçesi..!

birevim faizsiz ev

BASIN EKSPRES YOLU

1990’lı yılların başında basın sektörünü plazalarla tanıştıran basın ekspres yolu hızlı bir gelişimin içerisinde. Mevcut olan üretim tesisleri lüks plazalara dönüşüyor. Uzmanlar, gelecekte bu bölgenin ikinci bir Maslak olacağı yönünde öngürüde bulunuyor.

CENDERE YOLU

İstanbul’un eski sanayi tesislerine ev sahipliği yapan Cendere yolu’nda çalışmalar hızla devam ediyor. Ulaşım ağının geliştiği bölge birkaç yıl içerisinde modern bir görüntüye sahip olacak.

KARTAL

Anadolu Yakası’nın son günlerde hızla gelişen bölgelerinden Kartal’da ulaşım imkanlarının gelişmesiyle birçok lüks proje yükselmeye başladı. Özellikle ofis ve aile konseptinin öne çıktığı projelerle adından sıkça söz ettiriyor.

BEYLİKDÜZÜ

Son yıllarda metrobüs ulaşımının ilçeye gelmesiyle birlikte konut projelerin sayısında gözle görülür bir artış yaşandı. Her geçen gün yaşayan sayısının arttığı ilçede modern bir şehirleşme oluştu. Raylı sistem hattının gelmesiyle konut projelerinin daha da artacağı bekleniyor.

ARNAVUTKÖY

Kırsal yerleşim alanı Arnavutköy’ün İstanbul’a yakın oluşu keşfedilmesini sağladı. Arazilere olan talebin artması lüks projelerin kesişme noktası oldu. Gelecekte imar çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte büyük bir yerleşim merkezine dönüşmesi bekleniyor.

birevim
Paylaş