18 July, 2024

İşte Dünyanın En İhtişamlı 10 Evi!

Dünyanın sayılı zenginleri ihtişamlı evleriyle adlarından hep söz ettirmiştir. Abartılı mücevherleri, kıyafetleri, aksesuarları derken evleriyle de lüks yaşantının sembollerinden olmuşlardır. Günün birinde lüks yaşamın kapıları belki size de açılır diye bu evleri sizinle paylaşıyoruz. Zamanı geldiğinde fikriniz olsun 🙂 Bu evler hangi özelliklere sahip bir göz atalım;

birevim faizsiz ev

1- Antilia / 1 Milyar Dolar

Dünyanın en pahalı konutu olarak bilinen Antilia, Hindistan Güney Mumbai’de yer alıyor. Şu anda 1 milyar dolarlık tahmini değeri ile dünyanın en pahalı konutu olduğu bilinmektedir. Bu muhteşem yapı, Hindistan’ın en zengin adamı Mukesh Ambani’e ait. Ayrıca, 27 katlı kule şeklindeki ev, özel bahçelere, 3 helikopter pistine ve 6 katlı araba garajına sahiptir. Evin göze çarpan diğer özellikleri de gece kulübü ve jakuzili sağlık katının olması.

2- Jeff Greene’nin Evi / 195 Milyon Dolar

2007 yılından beri Suudi iş adamı Meşal Adham’a ait olan evin önceki sahibi Jeff Greene idi. Ev hala onun ismi ile biliniyor. 12 yatak odalı 24 banyolu muhteşem evin değeri 195 milyon dolar. Bu ihtişamlı evin içinde ayrıca bowling salonu, 50 kişilik tiyatro salonu, gece kulübü, 3.000 şişelik şarap mahzeni ve 27 arabalık garaj bulunuyor.

3- Hampton’daki Georgian Evi / 145 Milyon Dolar

1937 yılında inşa edilen bu muhteşem ev, medya girişimcisi Chris Whittle ve eşi Pricilla Rattazzibu’e aittir. 11.2 dönümlük arazide bulunan evde 6 yatak odası bulunuyor. 4 odalı misafirhane biçiminde tasarlanmış ve lüks olanaklara sahip olan evi çift, 145 milyon dolara satacağını duyurdu.

4- Le Palais Royal / 139 Milyon Dolar

ABD’nin gözde eyaleti Florida’da 5.574 metrekarelik arazi üstünde bulunan muhteşem ev Le Palais Royal, 139 milyon dolar maliyetinde. Evde 11 yatak odası ve 17 banyo bulunuyor. Evi lüks kılan ise evde bulunan 30 arabalık yeraltı garajı, özel ımax tiyatro salonu ve sonsuzluk havuzu.

5- Beverly House / 130 Milyon Dolar

 

Dünyanın en değerli evleri arasında bulunan Beverly House aylık 600.000 dolar kirasıyla kiralık evler arasında rekoru elinde tutuyor. 1927 yılında inşa edilen evde 28 yatak odası ve 40 banyo, gece kulübü, 50 metrelik fuaye, spa merkezi, spor salonu ve iki katlı kütüphane bulunuyor. Ayrıca dışında şelaleli bir havuz ve tenis kortu bulunmaktadır.

6- Rancho San Carlos / 125 Milyon Dolar

125 milyon dolar değerindeki Rancho San Carlos isimli yapı, Aristokratik Montecito mahallesinde 238 dönümlük arazi üzerine kuruludur. Bölgenin en büyük evlerinden biri olan yapı avokado bahçelerine ve at bakım tesisine sahiptir. Evin 30 odası, tenis kortu ve yeraltı barınma alanı vardır. 1930 yılında inşa edilen yapı ayrıca okyanus manzarasına sahiptir.

7- The Ritz – Carlton Penthouse Trio / 118.5 Milyon Dolar

The Ritz – Carlton Penthouse Trio, 2014 yılında Amerika’nın en pahalı dairesiydi. 118.5 milyon dolar değerindeki ev, Batı Street’deki The Ritz – Carlton’un 39. ve 40. katındaki dairelerin birleştirilmesiyle oluşturuldu. Evin toplam alanı 1.433 metrekaredir.

8- Homer’s Pond Martha’s Vineyard / 118 Milyon Dolar

New England’da yer alan Homer’s Pond, 118 milyon dolar değerindedir ve aslında Martha’s Vineyard Bölgesi’nde bir bölümdür. Gerry DeBlois burayı Sotheby açık artırmasında 118 milyon dolara satın almış ve ailesi için özel bir ev inşa ettirmiştir. Muazzam bir manzarasıyla çevrili olan bu bölge, sakinlerine en uygun gizliliği ve huzuru sağlıyor. Ayrıca ev, 12.000 şişe kapasiteli şarap mahzenine, ısıtmalı yüzme havuzuna, sauna ve tenis kortuna sahiptir.

9- Pumpkin Key / 110 Milyon Dolar

Pumkin Key özel bir adadadır ve 110 milyon dolar maliyetindedir. Amerika Birleşik Devletleri Florida Key Largo’da bulunan bu özel yapı, 26 dönüm arazi üzerine kuruludur. Evin sahip olduğu olanaklar arasında helikopter pisti, tenis kortu, büyük bir marina ve geniş özel bir plaj bulunuyor.

10- CitySpire Penthouse / 100 Milyon Dolar

Steven Klar, 278 metrekare terasa sahip, toplam 743 metrekare olan bu ev için 100 milyon dolar istiyor. Evde 6 yatak odası, özel asansör, sauna, şarap mahzeni bulunmaktadır. Aynı zamanda lüks ev, Manhattan Central Park ve Empire State Binası’nın panoramik manzarasını sunuyor.

birevim
Paylaş