Trend Yaşam

Kadıköy Metro Durakları

2008 yılında ihaleye çıkarak 2016 tarihinde tamamlanan metro inşası Avrupa ile Anadolu yakasını birbirine bağlayan Marmaray ile daha anlamlı bir hale geldi.  Kadıköy metro durakları adım adım tamamlanmıştır. Kadıköy ve Kartal arası 21,7 km’dir. Yakacık-Adnan Kahveci, Pendik ve Tavşantepe istasyonlarının inşasıyla, hattın 2. etabı da tamamlandığında hattın uzunluğu 26,5 km’ye, istasyon sayısı da 19’a çıkarak inşaat tamamlanmıştır. Bakım atölyesinin de yer aldığı hatta depo ve atölye sahaları ile birlikte hattın tamamı yer altında inşa edilmiştir.

birevim-reklam

  • Kadıköy İstasyonu’nda, T3 Kadıköy – Moda Tramvay Hattı,
  • Şehir hatları, deniz otobüsleri ve deniz motorlarına,
  • Ayrılık Çeşmesi İstasyonu’nda, Marmaray işletmesine,
  • Ünalan İstasyonu’nda, metrobüs işletmesine,
  • Pendik İstasyonu’nda, İETT otobüsleri aracılığı ile Pendik Yüksek Hızlı Tren Garı’na aktarma yapılabiliyor.

Kadıköy Metro Hattı

M4 Kadıköy Metro hattı Kadıköy & Kaynarca hattı en yoğun hatlardan biri olmakla birlikte 19 duraktan oluşmaktadır.  Aşağıda bu metro hattına ait listeye ulaşabilirsiniz.

1-Kadıköy,2-Ayrılıkçeşme,3-Acıbadem,4-Ünalan/Uzunçayır,5-Göztepe, 6-Yenisahra,7-Kozyatağı,8-Bostancı, 9-Küçükyalı, 10-Maltepe, 11-Huzurevi, 12-Gülsuyu, 13-Esenkent, 14-Hastane/Adliye, 15-Soğanlık, 16-Kartal, 17-Yakacık, 18-Pendik, 19-Kaynarca

Bu hattın güzelliği Marmaray ile kolaylıkla Avrupa yakasına bağlanıyor olmasıdır.  Dakikalar içerisinde bir kıtadan diğer kıtaya geçebilirsiniz.

Kadıköy Metro Saatleri 

70.000 bin yolcu taşıma kapasitesine sahip metro hattının sefer sıklığı 4 dakikadır.  Ve saat 06.00 ile gece 24.00’e kadar Kadıköy metro hattını güven içinde kullanabilirsiniz. Özellikle güvenlik sistemi denetimleri sıklıkla belli bir rutin içinde yapılan metrolardan Kadıköy M4 metro hattı 3 enerji alanından desteklenmektedir.

Kadıköy Metro Haritası 

39 dakikada M4 Kadıköy Metro duraklarını tamamlayabilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız 19 istasyonu sadece 39 dakikada geçebilirsiniz. M4 Kadıköy metro durağının ilk istasyonu Kadıköy’dür ve son olarak Tavşantepe durağı ile son buluyor. Yüzyıllar öncesinin yerleşim alanlarından biri olan Kadıköy’de kolay şekilde transfer yapabilmeniz için tasarlanmış olan ve en önemli ulaşım noktaları ile kesişen bir projenin sonucu olan M4 Kadıköy Metro durakları her geçen gün biz İstanbulluları rahatlatıyor.

Metro hatlarının en önemli özelliği büyük şehirlerde ihtiyacımız olan, hem maddi olarak hem de zaman tasarrufu açısından bizlere destek olmasıdır.birevim-sabit-reklam
Benzer Yazılar
Trend Yaşam

Birikim Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Trend Yaşam

2019 Bahçe Dekorasyon Trendleri

Trend Yaşam

Amerikan Mutfak Nedir?

Trend Yaşam

Veraset İlamı Süresi Ne Kadar? Veraset İlamı Süresi Geçerse Ne Olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir