18 July, 2024

Kanal İstanbul Hangi İlçeleri Etkileyecek?

Geçtiğimiz günlerde ÇED raporu tamamlanan mega proje Kanal İstanbul projesinin hangi ilçeleri etkileyeceği merak konusu. İstanbul Boğazı’na alternatif olarak planlanan projenin 4 ilçeyi etkilemesi bekleniyor.

birevim faizsiz ev

Kanal İstanbul’un yaklaşık 7 kilometrelik kısmı, Küçükçekmece sınırları içerisinde, yaklaşık 3.1 kilometrelik kısmı Avcılar sınırları içerisinde, yaklaşık 6.5 kilometrelik kısmı Başakşehir sınırları içerisinde ve kalan yaklaşık 28.6 kilometrelik kısmı ise Arnavutköy İlçesi sınırları içerisinde yer alacak.

KONUT FİYATLARINDA ARTIŞ YAŞANACAK

Tam bu gelişmeler yaşanırken gayrimenkulün önde gelenleri Avcılar, Küçükçekmece, Başakşehir ve Arnavutköy‘de bulunan konut fiyatlarında artış yaşanacağını dile getiriyor. Başakşehir, Küçükçekmece, Avcılar ve Arnavutköy ilçelerinde yaşanacak artışla birlikte bu bölgeler değer kazanacak.

Fiyatların en çok Başakşehir ilçesinin Güvercintepe, Şahintepe, Kayabaşı ve Altınşehir mahallelerinde artacağı iddia ediliyor. Şu anda ilçede konut metrekare satış fiyatı 3 bin 300 lirayken, ortalama kira bin 525 lira, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 24 yıl olarak belirlendi.

birevim
Paylaş