24 April, 2024

Kartal Metro Durakları

Kartal metro durakları M4 Kadıköy & Kaynarca hattı üzerinde yer alan 16. Duraktır. Toplam 19 duraktan oluşan hatta Kartal metro durağı çıkışında;  temiz iyi dizayn edilmiş bir yoldan yürürsünüz ve bu yol üzerinde sanatçılara rastlamanız mümkündür. Yaklaşık 42 saniyelik bir yürüyüşü ardından çıkış merdivenlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 20 saniyede yürüyen merdiven sizi gün ışığına kavuşturacaktır. Çıkışta minibüs duraklarını göreceksiniz. Konforlu bir yolculuk için İstanbul metrosu iyi bir seçenek, eğer Avrupa’nın eski metroları ile karşılaştırırsanız temiz ve konforlu olduğunu fark edeceksiniz.

birevim faizsiz ev

Metrobüs çıkış noktalarının iyi planlanmadığı durumlarda metrodan çıktıktan sonra varış noktanıza ulaşmanız işkence halini alabiliyor. İlk kez bir metro çıkışını deneyecekseniz biraz internetten araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Toplu taşımacılıkta metro güvenli, verimli ve ekonomik hizmetlerin en avantajlısıdır. Şehir hayatında İstanbulluların yaşam kalitesini artıran aynı zamanda ekonomileri için gerekli desteği sağlayan metro, kişisel hareketlilik ve özgürlük sağlıyor.

Toplu ulaşım önemlidir çünkü okula, hastaneye yâda bir arkadaşınız ile buluşmaya gittiğinizde trafik sürprizine yakalanmayacağınız tek gerçek hızlı ulaşım yöntemidir.

Kartal Metro Hattı

Metro hattı kullanmanın birçok avantajı vardır. Özellikle Kartal Metro hattı ile yolculukta en önemli avantajlı kısım konforlu yolculuktur. Yazın serin kışın sıcak havada yolculuk yapma şansınız vardır. Kadıköy hattından bindiğinizde 16. Durakta Kartal metro durağı bulunur. Otobüs, minibüs, taksi hatta özel aracınızın dan dan daha hızlı yolculuk yaparak kolaylıkla ulaşmak istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Kadıköy hattında toplamda 19 durak bulunmaktadır.

Kartal Metro Saatleri 

İstanbul’da metro saatleri duraklara göre değişkenlik göstermiyor. Saat 06.00’da ilk seferini yapan metro saat 24.00’de son seferinin tamamlıyor.  Standart bir işleyiş ile metro saatleri 4 dakika ile 10 dakika arasında değişiyor.

Kartal Metro Haritası 

2012 yılında 1. Etap olarak 21,7 km olarak Kadıköy & Kartal hattı açılmıştır. Hattın tünelleri, Kadıköy – Kozyatağı NATM yöntemi ile kazılmıştır. Engelli vatandaşlara göre dizayn edilen metroda asansörler desteği ile engelli vatandaşlar yolculuk edebilmektedir.

Kartal durağından sonra Yakacık-Adnan Kahveci, Pendik ve Tavşantepe durakları mevcuttur.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Kemal Koç Reply

    Metro durakları birçok insanın çok işine yarıyor diye düşünüyorum her gün binlerce insanın işlerine hızlı gitmesine olanak sağlıyor.

  2. Muhammed Arslan Reply

    Kartal tarafındaki metro durakları, işe gidip gelenler için gerçekten çok işime yarıyor, yoksa o yol çekilmez.

  3. Ayten Arslan Reply

    Kartal metro durakları kartal tarafındaki işe giden insanlar için ulaşım konusunda muhteşem bir kolaylık sağlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

2 × five =