16 June, 2024

Kayseri Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

Ev almak; hiç şüphesiz birçok insanın hayali! Ancak, günümüz ekonomik şartlarında ev almak pek kolay değil! Ev için istenilen peşinat tutarını dahi karşılayamayacak kadar kötü durumda olan insanlar bulunuyor. Finansal açıdan kötü durumda olan insanlar için konut kredisi almak önemli bir seçenek olarak dikkat çekiyor. Ancak, konut kredisi almak isteyenlerin sahip olması gereken bazı özellikler bulunuyor. Her şeyden önce, tüketicinin kredi notunun yüksek olması gerekir. Bir başka deyişle, tüketicinin bankaların gözünde güvenilir bir müşteri olması şarttır. Kredi ve kredi kartı ödemelerini düzenli olarak yapmayan, bankaların kara listesinde bulunan, banka hesaplarına haciz gelen bir tüketicinin bu özelliklerinin kayıt altında tutulacağını herkes tahmin edebilir. Bu noktada, ev almak için konut kredisi seçeneği herkes için uygun değildir.

birevim faizsiz ev

Konut kredisi almanın farklı bir dezavantajı daha var! Konut kredisi faiz oranlarının her geçen gün yükselmesinden dolayı tüketicilerin aldıkları tutarın neredeyse iki katından fazlasını geri ödemesine rastlanıyor. Buna ek olarak, kredi süresi boyunca satın alınan evin ipotek altında olması da ciddi bir tehlike! Aylık taksit ödemelerini düzenli olarak yapamayan tüketicilerin evlerinin ellerinden alınma riski bulunmaktadır. Ayrıca, inancından dolayı konut kredisi almak istemeyenler de vardır. Sonuç olarak, ev almak isteyen tüketiciler, konut kredisi dışında da farklı bir finansman arayışı içerisine giriyorlar.

Birevim Neler Vaat Ediyor?

Birevim; tüketicilerin faizsiz, peşinatsız, ek ödemesiz, ara ödemesiz, vade farksız ve masrafsız ev sahibi olmasını mümkün kılmaktadır.  Birlikte tasarruf finansı ile tüketicilerin en kısa sürede ev sahibi olması sağlanmaktadır. Tasarruf sahiplerinin borçlanmak yerine küçük tasarruflarla amaçlarına ulaşması istenmektedir. Sürdürülebilir tasarruf finansı kapsamında Türkiye’nin her yerindeki insanların olabilecek en uygun ekonomik şartlarla ve en kısa sürelerde ev sahibi olması amaçlanmaktadır. Birevim’in sunmuş olduğu en büyük ayrıcalık ise tüketicilerin tamamen kendilerinin belirlemiş olduğu aylık taksit tutarları ile ev almaları yönünde olmaktadır.

Bireysel tasarrufların kitlesel bir fon şeklinde yönetilmesi, kişilerin borçlanmadan ev ve araba gibi ihtiyaçlarının karşılanması; birlikte tasarruf finansı olarak bilinmektedir. 18 yaşından büyük tüm insanların ve aynı zamanda tüzel kişilerin Birevim’in fırsatlarından faydalanmasına rastlanmaktadır.

Birevim Ev Alma Yöntemleri Nelerdir?

Sıra tespitli tasarruf yöntemi ile tüketicilerin evlerini teslim alacakları tarih noter huzurunda sıra tespitiyle belirlenmektedir. Bu noktada, isteyenler, hiçbir şekilde peşinat ödemeden de evlerine sahip olabilirler. Bu yöntemde tüketicinin evine sahip olacağı tarih belirlendikten sonra söz konusu günde tüketiciye istediği ev satın alınmaktadır. Ardından, tüketicinin ödemeleri binde 6 oranında arttırılmaktadır.

Sıra tespitli tasarruf yönteminin dışında serbest planlı tasarruf yöntemi ve konut değer endeksli tasarruf yöntemi ile de tüketicilere ev alma fırsatı sunulmaktadır. Sonuç olarak, Birevim; tüketicilerin faizsiz ev alması yolunda onlara çok büyük bir destek sunmaktadır.

birevim
Paylaş

6 Comments

  1. İsmail Turan Reply

    Kayseri tarafında birevim şubesinden istediğimiz evi alabiliyor muyuz yoksa onların belirttiği konutlardan mı alabiliyoruz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

2 × 2 =