18 April, 2024

Kefilsiz Senetle Araba Nasıl Alınır?

Araba almak için birçok alternatif var. Herkesin bildiği banka ve bayi aracılığı ile kredi kullanarak araba alınabilir. Ancak mevcut faiz ve diğer noktalar dikkate alındığında maalesef çokta avantajlı bir sistem olmadığı açıkça görülebiliyor. Üstelik bankalar genellikle kefil istiyor.  Peki, kefilsiz senetle araba nasıl alınır?

birevim faizsiz ev

Faizsiz finansman firmaları dünyada 1900’lü yıllarda başladı. Ancak ülkemizde bu sistemin başladığı tarihe bakarsak yaklaşık bir 30 yıl önce diyebiliriz.  Sektörün en eski firmaları hala ayakta ve yatırım güçleri eskisinden daha büyük görünüyor.

Kefilsiz senetle araba nasıl alınır? Öncelikle bunu için faizsiz finansman şirketlerine yönelmenizi öneririz.

Faizsiz Finansman Şirketleri Güvenilir mi?

Faizsiz finansman şirketlerinin bu kadar çok avantajı göz önüne alındığında insanlar korkabiliyorlar. Çünkü şimdiye kadar müşterisini bu kadar düşünene ahlaklı sistemlere rastlamak zordu. Banka yâda bayiler elbette ahlaklı yapılar ancak işleyiş şekilleri farklıdır. Faizsiz finans şirketleri daha az kar ile kişilere hizmet etmeyi kendisine ödev edinmiştir. Kefilsiz senetle araba almak kolay!

Gelelim faizsiz finans şirketlerine neden güvenmemiz gerektiğine;  öncelikle devlet güvencesinde sık aralıklarla denetlenen firmalardır. Özellikle bu kontrollerde çalışanların eğitimlerinden ciroya, faizsiz finansman modellerinden noter çekilişlerine birçok konuda denetimleri söz konusudur.

Yatırım gücünü kontrol ettiğinizde paranızı koruyacak durumda olduklarını görebilirsiniz.

En önemlisi bu sistemi kullanmış olan kişilerin yorumlarıdır.  Bu gerçek kişilere sosyal medya hesaplarında ulaşabilirsiniz.  Yatırım gücüne güvene faizsiz finans firmaları ilişkiyi güven üstüne kurar ve küçük tasarruflar ile kişinin ödeyebileceği ödeme planlamaları yapar.  Buda elbette kefilsiz senetle araba almanızı nasıl sağladıklarını gösterir niteliktedir.

Sektörün Eskilerinden Birevim

Birevim sektörün en eski ve köklü faizsiz finansman sağlayan şirketlerindendir.  İlk etapta ev edindiren firma sonrasında gelen talepleri değerlendirerek ve planlayarak araba gibi farklı ihtiyaçlar için finansman desteği vermeye başlamıştır.

Birevim kefil istiyor mu? Genelde hayır kefil istemiyor.  Ancak her durumda istisnalar söz konusu olabilir. Bu istisnalara da tek kişi karar vermiyor. Müşterisini mağdur etmemek adına bu konu ile ilgili bir kurulu var ve bu kurul ortak karar veriyor.

Bu kurul sadece başvuru sahibi için değil, bu hizmeti alan binlerce kişinin de haklarını korumak için var.  Firmanın sürdürülebilirliğini devam ettirmesi ekonomik istikrarına bağlıdır.

Geçmişte düzenli ödemeyi sürdüremediğiniz durumlar olsa dahi başvuru yapabilirsiniz. Kurul bu durumlarda dahi durumu değerlendirerek kefilsiz senetle araba alma şansı sunuyor.

birevim
Paylaş

7 Comments

 1. Bayram Çakır Reply

  Eskiden senetle kefilsiz araç satacaklar deselerdi inanmazdık, bir kaç senedir bu alandaki faaliyetler çoğaldı ve kurumlar insanlara bu olanağı sağladıkları için insanlar daha çok güvenmeye başladı

 2. Seval Ateş Reply

  Birevim ev sektöründen sonra araba sektörüne de çok hakim giriş yaptı ve müşterisini memnun bırakan bir hizmet sunuyor. Abim ve amcanın kızı birevimden araba sahibi oldular ve çok memnunlar. Galericilere para kazandırmaktansa, bırakın böyle işini düzgün yapan kurumlar kazansın

 3. Birevimolsa Reply

  Merhaba Sema Hanım,
  Birarabam kurulduğu günden bugüne dek müşterilerini kolaylıkla araba sahibi yamak için çalışan müşteri memnuniyetine önem veren bir firmadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

four × three =