18 April, 2024

Kentsel Dönüşüm Gaziosmanpaşa’da Son Hız Devam Ediyor

Gaziosmanpaşa’da devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde, Yıldıztabya Mahallesi Buket Sokak’ta 6 bina daha yıkılarak kentsel dönüşüm çalışmalarına tam gaz devam ediyor

birevim faizsiz ev

Gaziosmapaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta yıkım çalışmalarınının olduğu Yıldıztabya Mahallesi Buket sokağı ziyaret ederek yaptığı açıklamada Usta, ilçede bugüne kadar 5 bin binanın kentsel dönüşümü için anlaşmaların yapıldığını ve 3 bin 700 binanın da yıkımının gerçekleştiğini söyledi.

Bugünden itibaren Gaziosmanpaşa’da 5 bölgenin kentsel dönüşüm çalışmalarına başlandığını belirterek, yıl sonuna kadar da 5 bölgede daha çalışmaların başlatılacağını ifade edene Gaziosmapaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, kentsel dönüşümün uygulanmasında hız kesmeden son hız çalışıldığı yönünde açıklamalarda bulundu.

Ayrıca Hasan Tahsin Usta’nın yaptığı açıklamada bu yıl sonuna kadar 5 bin konutun temelini atacaklarını, Gaziosmanpaşa’da 4 yıldır kentsel dönüşüm faaliyetlerinin devam ettiğini, son 1 yıldır çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü kaydetti.

“Depreme dayanaklı bir yaşam ortamı sağlamak zorundayız” diyen Usta, kentsel dönüşümün de bunun için çok önemli bir fırsat olduğunu sözlerine ekledi.

17 Ağustos Depremini Unutmadık

Yıldıztabya Mahallesi’ndeki kentsel dönüşümü yerinde takip ve ziyaret eden Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Kentsel dönüşüm bu ülkenin deprem sorununu ortadan kaldıracak hem de yeni yerleşim alanlarını insanların yaşamına sunacak önemli bir fırsat. Dönüşüm yaptığımız tüm alanlarda depremi dikkate alıyoruz. Bizim için birinci unsur deprem. Bizim binaları tek başına depreme dayanıklı yapmamız yeterli değil. Bunların alt yapılarını, ulaşım yollarını, itfaiye, ambulans gibi karşılaması zorunlu olan ihtiyaçları da bu dönüşüm çalışmalarında dikkate alıyoruz. Bunun sonunda tamamen yenilenmiş, alt yapısıyla, donatısıyla son derece güvenli ve konforlu bir yaşam alanı oluşturmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm kapsamında birbirinden bağımsız ve depreme dayanıksız gecekondu ve binaların yıkımı yapılarak, yerlerine sağlam, deprem yönetmeliğine uygun,  uzun ömürlü ve modern yapılar inşa edilecek. Ortalama 300 binanın yıkımına devam edilirken yapımı devam eden konut sayısı ise 3 bin olarak açıklandı.
birevim
Paylaş