21 May, 2024

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma Fırsatı

Ev sahibi olmak, günümüzde ekonomik nedenlerden dolayı son derece zor bir hal almıştır. Banka kredisi çekmek isteyenler yüksek faiz oranları ile karşı karşıya kaldıklarından dolayı çok daha farklı yöntemler araştırmaktadır. Kira öder gibi ev sahibi olmak ise tam da bu noktada devreye girmektedir. Kişilerin hayatları boyunca yüksek faizli kredileri ödemeleri yerine daha iyi bir alternatif olan firmalar ile iletişime geçerek taksitle ev sahibi olabilmek mümkün olmaktadır. Kira öder gibi ev sahibi olmak için pek çok firma bulunmaktadır. Eminevim, Fuzulev, Birevim gibi firmalar ise bu konuda vatandaşlara öncülük eden önemli firmalar arasında yer almaktadır. Bu firmalar ve tüm detayları ise aşağıda yer almaktadır.

birevim faizsiz ev

Faizsiz Ev Almanın Olumlu Yönleri Nelerdir?

Faizsiz ev alacak olanlar genel itibari ile belirli projeler kapsamında konut sahibi olabilir. Bu projelerde konut miktarı taksitlendirme yöntemiyle oturandan alınmaktadır. Eğer bir ev sahibi değil iseniz ve kira ödüyor iseniz bu projelere katılmak sizin için daha faydalı olacaktır. Bu sayede kira yerine tamamen taksit ödeyerek ev sahibi olabileceksiniz. Bunun yanında eskiye nazaran günümüzde seçilebilecek çok daha fazla proje yer almaktadır. Ev sahibi olmak isteyenler için şuan seçenekler oldukça fazladır. Seçenekleri kendi bütçeniz kapsamında değerlendirebilirsiniz.

Konut Sahibi Olmak İçin Banka Kredileri Avantajlı Mı?

Faizsiz ev alma yolları arasında genel itibari ile bankalar da yer almakta. Ancak bankalar ev sahibi olacaklara tamamen faizsiz kredi vermemekte. Ev kredisi kapsamında verilen faizlerin normal kredi faizlerine göre daha düşük olması ev sahibi olacaklar için cazip bir seçenektir. Fakat ödemelerin aylık gelire göre hesaplanmaması durumunda aileler maddi zorluk yaşayabilir. Yüksek faizler sebebiyle evlerini kaybetme noktasına bile gelebilir. Bu durum göz önünde bulundurulduğu zaman faizsiz taksitle ev alma imkanı sağlayan firmaları değerlendirmek daha avantajlı bir seçimdir.

Bu firmalar konut sahibi olmak isteyenleri faizsiz, peşinatsız ev sahibi yapıyor. Örnek verecek olursak faizsiz ev almak istiyorum dediniz ve bu firmalara başvurdunuz. Bütçenizi 100 bin TL olarak belirlediniz ve bunu 1000 TL aylık taksit ile ödemek istediniz. Firma sizlere 100 kişilik bir grup oluşturuyor ve her ay 100 kişinin ödediği taksitlerle her ay bir ev alınıyor. Noter huzurunda yapılan kura sonucunda da her ay bir kişi ev sahibi oluyor. Ev sahibi olduktan sonra da ödeme yapmaya devam ediyorsunuz. Konut sahibi olmanın zor olduğu günümüzde bu firmalarla iletişime geçerek bütçenizi zorlamadan ev sahibi olabilirsiniz.

Birevim İle Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Kira öder gibi ev sahibi olmak için önemli firmalardan biri Birevim’dir. Bu firmada 100 katılımcının yer aldığı projelerde ev sahibi olmaktadır. 120 kişi bir araya gelerek firmanın banka hesabına aylık taksitler yatırırlar. 1000 TL taksit ödendiği örneğini verecek olursak her ay 120 kişinin ödemiş olduğu taksitler kasada birikmekte ve 100.000 TL gibi bir rakam elde edilmektedir. Bu rakam sayesinde de çekilen kuralar ile 120.000 TL değerindeki evlerden her ay 1 aile ev sahibi olmaktadır. Kira öder gibi ev sahibi olmak için son derece makul bir yol olmasının yanı sıra kişilere maddi anlamda da kolaylıklar sağlamaktadır.

Fuzulev ve Eminevim İle Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Kira öder gibi ev sahibi olmak kavramına ev sahipliği eden diğer firmalar ise Fuzulev ve Eminevim’dir. Bu firmalar da tıpkı Birevim’de olduğu gibi aynı sistem ile çalışmaktadır. Kişiler her ay düzenli olarak taksitlerini ödemekte ve kura ile ev sahibi olduktan sonra da evin bedelini karşılayacak kadar taksit ödemeye devam etmektedir. Kira öder gibi ev sahibi olmak için önemli alternatifler arasında yer alan bu firmalar, kişilerin bütçelerini zorlamadıkları gibi aynı zamanda büyük katkılar da sağlamaktadır. Kişilerin en az 6 ay gibi bir sürede ev sahibi oldukları da bilinmektedir.

birevim
Paylaş