18 May, 2024

Konut Kredisi Transferi Yapan Bankalar

Ev kredileri 30 yıla kadar uzun süreli kredilerdir ve bu nedenle, gelirinizin büyük bir kısmını kredi için ayırmak zorundasınız. Ev Kredisi Transferi, ev kredinizi mevcut bankadan krediyi en düşük faiz oranlarıyla sunan yeni bir bankaya aktarma işlemini ifade eder. Ev kredisi faiz oranları önemlidir.

birevim faizsiz ev

İdeal olarak, ev kredisi transferinin yararı, ilk yıllarda en yüksek faiz bileşenini ödediğiniz için ilk 4 ila 5 yıllık kredidir. Görev süresinin ortasında veya sonunda kredi transferi, borç verene daha yüksek faiz kısmını ödemiş olduğunuz için finansal olarak aleyhinize çalışabilir. Bu nedenle, bakiye transferini seçmeye karar vermeden önce, kredi transferi ile ilgili tüm tasarrufların ve maliyetlerin kapsamlı bir analizini yapın.

Ev Kredisi Yapmanın Avantajları Nelerdir?

 • Faiz oranında yüksek orandan yılda %6,70’e kadar indirim
 • Aylık oran farkına, bakiye süresine ve faize bağlı olarak %5’e kadar düşürme
 • Ev kredisi oranıyla aynı oranda kredi yükleme seçeneği (%6,70 ila %8,8) uygunluk koşullarına ve kredinin değer oranına tabidir
 • Daha düşük faiz oranları ve başka bir borç veren tarafından sunulan işlem ücreti gibi diğer indirimler
 • Faizden tasarruf etmek için akıllı tasarruflu ev kredisini tercih etme seçeneği
 • Garanti Bankası Mortgage, Yapı Kredi Bankası Mortgage, Akbank ve diğerleri gibi çeşitli bankalarda bakiye transferi seçenekleri mevcuttur.

Ev Kredisi Bakiyesi Transferinde Uygunluk Nedir?

Bir bankada ödenmemiş ev krediniz varsa ev kredisi bakiyesi transferini tercih edebilirsiniz. Temel uygunluk kriterleri yaş, gelir, istihdam geçmişi ve kredinin değer oranıdır.

 • Başvuru sahibi başka bir borç verenden mevcut bir ev kredisi işletiyor olmalıdır
 • Bazı kredi verenler, bir başvuru sahibinin bakiye transferini seçmeden önce mevcut kredi için en az 6 ila 12 ay ödemesi gerektiğini gerektirebilir. Ancak, zaman zaman, bu durumdan feragat edilebilir ve kredi 6- 12 ay boyunca çalışmamış olsa bile ev kredisi devralması mümkün olabilir.
 • Mevcut kredilerde, ödemesinde herhangi bir temerrüt olmamalıdır
 • Yapım aşamasındaki mülkiyet durumunda, projenin yeni borç verenle onaylanması gerekir. Mülkiyeti teslim edilmiş ancak kayıt yapılmamış yeni mülklerde ev kredisi bakiyesi transferinin mümkün olmayabileceğini unutmayın
 • Hazır mülkiyet durumunda, kayıt tamamlanmış olmalıdır

Ev Kredisi Bakiyesi Transfer Hesaplayıcısı

Kredinizi transfer etmek için bankayı seçmeden önce tam bir pazar araştırması yapın ve mevcut faiz oranları, işlem ücretleri teklifleri, çeşitli bankalardan ev kredisi yükleme planları, politika oranı değişikliklerine yanıt olarak yeni bankanın faiz oranlarında hareket ve bankanın müşteri yorumları açısından bir bakiye transferi başvurusunda bulunun. İnternet üzerinde çalışan transfer hesaplayıcılardan da faydalanabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

eighteen + seven =