15 June, 2024

Konut Projeleri Yükselişte

Konut projeleri her geçen gün artış göstermekte ve ihtiyaca yönelik yeni projeler ile alternatifler sunmaktadır. Ev sahibi olmak özellikle kiralık bir evde oturan aileler için hem hayal hem de genel bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı karşılamak için konut kredisi kullanımları da gün geçtikçe talep artışı göstermektedir. Bankalarda bu talep doğrultusunda uzun vadeler ile farklı alternatiflerde geri ödemelere sahip konut kredisi planları sunmaktalar.

birevim faizsiz ev

Konut projeleri alternatifleri nelerdir?

Toki konut projeleri: Orta gelir düzeyine sahip ve ev almakta zorlanan aileler için sunulan bu alternatif geri ödeme seçenkleri gelir düzeyine göre ayarlanmıştır. Orta düzeyde gelir sahibi olan aileler, bu evleri satın alırken ödedikleri kira bedeline yakın bir taksit ödeyebiliyor ve bu konudaki teşvik sayesinde hayal ettikleri gibi kendi evlerinde oturabiliyorlar.

Peşinatsız konut projeleri: Konut almak isteyen fakat belli bir peşinata sahip olmayan aileler için alternatif bir çözüm olarak peşinatsız konut projeleri de sunulmaktadır. Peşinat sahibi olmasanız da ev almak istediğinizde gelir düzeyinize göre ayarlanan taksit ödemeleri sayesinde rahatlıkla ev sahibi olabilir ve sabit taksit tutarı ödeyerek her gün değer kazanan bir evi satın alabilirsiniz.

Bu seçenekler dışında da birçok alternatif ile ev sahibi olabilirsiniz. Önemli olan bütçenizi doğru tespit ederek yaşam giderlerinizden sonra kalan tutarla gelirinize uygun bir ev bulabilmenizdir.

Yeni konut projeleri nelerdir?

Özellikle büyük şehirlerde farklı konut projeleri ile her gelir düzeyine uygun ev satışı yapabilmek için alternatifler sunulmaktadır. Gelir düzeyiniz ne olursa olsun alabileceğiniz alternatif konut projeleri bulunmakta olup, yeni yerleşim alanları imara açılmaktadır. İmara açılan alanlarda yapılan konut projeleri yaşam kalitesini yükseltmek için hazırlanmakta ve kentleşme planları içinde yer almaktadır. Büyük şehirlerdeki göçler, gün geçtikçe ihtiyacı fazlalaştırdığından dolayı bazı bölgelerde de zorunlu olarak yeni konut projeleri hayata geçirilmektedir.

Yeni başlanan veya bitirilmek üzere olan konut projelerini isterseniz inşaat halindeyken isterseniz de inşaat bitiminden sonra satın alabilirsiniz. İnşaat halindeki konut projeleri ev sahibi olma hususunda daha fazla kolaylık sağlamakta ve ödeme avantajları ile sizin gelirinize uygun ev sahibi olmanızı amaçlamaktadır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

4 + 16 =