17 July, 2024

Konut Satışında Yüzde 10’luk Artış

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Adil Gökçadır, konut satışlarının olumlu yönde ilerlediğini belirtti.
İlerleyen zamanda konut satışılarında yüzde 10’luk bir artış sağlanabileceğini, ekonominin pozitif seyrettiğini ifade etti.

birevim faizsiz ev

1,5 Milyonluk Konut Satışı
İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır, geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen konut satışını, 1 milyon 341 bin 453 olarak açıkladı. 2017 yılı için 1,5 milyonun yakalanmasının
mümkün olduğu, inşaat sektörünün çok hareketli olduğunu vurguladı. Gökçadır ‘Geçen yıla göre konut satışlarının yüzde 10 artacağını öngörüyoruz ama önümüzdeki günler ne getirir bilemeyiz.
Ekonomide beklentilerin üzerinde bir artış başladı. Gerek uluslararası kuruluşlar gerekse ülkemizdeki ekonomik belirleyici unsurlar büyüme artış oranını yüzde 6’ya kadar artırdılar.
Eğer ekonomideki hareketlilik bu paralelde devam ederse konut satışlarında da artış gerçekleşecektir. Böyle gidersek konut satışlarında geçen yıla oranla yüzde 10’luk artış sağlarız.
Geçen yıl 1 milyon 341 bin 453 konut satışı gerçekleşmişti, bu yıl konut satışında 1,5 milyonu yakalayabiliriz.” dedi

Ülkenin Dinamosu İnşaat Sektörü
Geçtiğimiz yıl yaşanan hareketliliğin, 2017’de de devam ettiğini söyleyen Gökçadır, yılın 8 ayında satılan konut sayısının 2016’nın aynı dönemine göre yüzde 7,68’lik artış gösterdiğini ifade etti.
Her geçen sene inşaat sektöründe yaşanan gelişmelerin, sektörü ülkenin dinamosu haline getirdiğini ekleyen Adil Gökçadır, İstanbul’da son bir ayda konut satışlarında yüzde 100 artış gözlemlediklerini ekledi.

 

birevim
Paylaş