18 July, 2024

Köprü ve Otoyollar Bayramda Ücretsiz

Kurban Bayramı nedeniyle otoyol ve köprüler kapsamında yapılan çalışmalarda vatandaşların daha iyi hizmet alabilmesi için herhangi bir ücret alınmayacak ve belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessesse ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri ücretsiz olacak.

birevim faizsiz ev

Kurban Bayramı’nda Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak. 30 Ağustos Çarşamba günü saat 00:00’dan başlayacak ve 5 Eylül Salı günü saat 07:00’ye kadar Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişlerde ücret alınmayacak.

Bakanlar Kurulu’nun konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, Kurban Bayramı dolayısıyla 30 Ağustos Çarşamba saat 00.00’dan başlayarak, 5 Eylül Salı günü saat 07.00’ye kadar Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişlerde ücret alınmayacak.

Belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessesse ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de 1 Eylül Cuma saat 00.00’dan başlayarak, 4 Eylül Pazartesi günü saat 24.00’e kadar ücretsiz olacak.

 

birevim
Paylaş