18 May, 2024

Kredi Kullanmadan Ev Sahibi Olmak

Günümüz emlak ve konut sektörünün gelişmesi ile bazı firmalar konut projeleri tasarlamakta ve insanları ev sahibi yapmaktadır. Birçok firmanın öncülük ettiği ve kıyasıya yarıştığı bu rekabet ortamında, banka kredileri almak istemeyen veya peşinatı bulunmayanların aklına tek bir soru gelmektedir. Faizsiz, peşinatsız ev almak mümkün müdür?

birevim faizsiz ev

Ev Alma Yöntemleri

Firmalar konut sahibi olmak isteyenlere dört farklı sistem sunuyor. Bu sistemlerden Çekilişli Sistem’de ev almak isteyenler kendi belirledikleri konut tutarları, vade tutarları ve ödemelerini kendileri seçiyor. Bu sistemde kullanıcılar kendileri gibi ev almak isteyen kişiler ile gruplar oluşturuyor. Her ay yapılan çekilişlerde bir kişi evine kavuşuyor.

Bunun dışındaki sistemlerde de kullanıcılar kendi belirledikleri konut tutarları, vade tutarları, vade süreleri gibi limitleri kendileri belirledikten sonra her ay düzenli ödemeler yapıyor. Bu ödemeler yarıya geldiğinde tutar kullanıcıya veriliyor ve isterse ev sahibi olabiliyor. Böylece kullanıcı hem ödemelerine devam ediyor hem de hayalini kurduğu eve sahip olarak huzurlu yuvanın keyfini çıkarıyor. Bunun dışında peşinat verebilen veya vade aralarında fazladan taksit tutarı ödeyen kullanıcılar bu süreyi kısaltıp evlerine daha erken oturmaya başlıyor.

Kredisiz ev hakkında ayrıntılı bilgileri ve banka kredisi kullanmadan kredisiz ev alma yöntemlerini yazımızda bulabilirsiniz… Bir evim olsun diyorsanız dikkat etmeniz gereken 5 altın kural…

YETERLİ PEŞİNATINIZ VAR MI?

Konut alırken en önemli noktalardan biri elinizde yeteri kadar peşinatınız olmasıdır. Bankaların kredilere uyguladığı yüksek faizler bankaları çok cazip kılmıyor. Bunun yerine alternatif ev alma yöntemleri sunan firmalarla görüşebilirsiniz.

HEMEN KARAR VERMEYİN

Ev almadan önce iyice araştırmanızda yapmanız size büyük bir avantaj sağlar…Konut alırken detaylara dikkat edin. İş yerinize, toplu taşıma araçlarına yakınlığı, ileri de değerlenme ihtimali gibi detayları göz ardı etmeyin.

EV ALMA KAMPANYALARI

Kendine özgü ev alma yöntemi ile peşinat zorunluluğu olmayan firmalarla iletişime geçin. Yüksek taksiti olmayan, faiz, vade farkı ya da ev almak isteyen kişiye ek maliyetler getirmeyen firmaların kampanyalarından faydalanmaya çalışın.

TAKSİTLERİNİZİ KENDİNİZ BELİRLERSİNİZ

Kredisiz ev almak istediğiniz de 10 yıla kadar, hatta 10 yıldan daha fazla taksit fırsatlarını kaçırmayın. Aylık ödeyeceğiniz taksitleri de siz belirlemeye çalışın…

EVİN DEĞERİNİN DOĞRU GÖSTERİLDİĞİNDEN EMİN OLUN

Kredisiz ev alırken en dikkat etmeniz gereken maddelerden biri de evin gerçek değeri.. Bazı konutu olduğundan fazla gösterebilir ama dikkat edin Gelir İdaresi Başkanlığı, bu olayları takibe aldı.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Arzu Turan Reply

    Kredi kullanmadan ev sahibi olmak gerçekten çok iyi oluyor faiz derdiniz olmuyor peşinat derdiniz olmuyor 🙂

  2. Emre Özcan Reply

    Kredi kullanmadan ev sahibi olabilmek günümüzde gerçekten çok iyi bir fırsat, faiz derdi olmadan ev sahibi olabilmek çok iyi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

three × four =