16 June, 2024

Kredisiz Ev Almanın Yeni Yöntemi

Ev almak isteyenlerin her şeyden önce belirli bir nakit tutarına sahip olması gerekmektedir. Konut kredisi; ev almak isteyenlerin en çok tercih ettiği finansal destek olarak bilinmektedir. Ancak, konut kredisi, evin tamamı için verilen bir kredi değildir. Evin ekspertiz değerinin en çok %80’i için verilen bir kredidir. Bu noktada, ev sahibi olmak isteyenlerin yine de belirli bir peşinat tutarını ödemesi şart olmaktadır. Bunun yanı sıra, konut kredisi almak; oldukça risklidir. Satın alınmak istenilen ev ipotek altına alınmaktadır. Tüketicinin ödemelerini aksatması halinde eve banka tarafından el konulması riski bulunmaktadır. Buna ek olarak, konut kredisi ödemelerinde bankaların koymuş olduğu belirli bir faiz oranı bulunmaktadır. Faiz oranından dolayı geri ödenecek olan tutar bir hayli fazla olmaktadır.

birevim faizsiz ev

Kredisiz Ev Nasıl Alınır?

Konut kredisi almak istemeyenler için en uygun seçenekler sunan firmalar arasında kredisiz ev alma seçeneklerine sahip organizasyonlar yer almaktadır. Kredisiz ev alma şansını sunan firmalar sayesinde tüketicilerin faizsiz, peşinatsız, ek masrafsız ve vade farksız konut sahibi olması mümkündür. Bu tür firmaların tasarrufa dayalı finansal çözümler sunduğu bilinmektedir. Tüketiciler; bütçelerine uygun bir ödeme grubuna katılarak ödemelerini yapmaya başlarlar. Ortak havuzda toplanan paralar sayesinde noter huzurunda yapılan çekilişle belirlenen kişilere ev alınmaktadır. Sıra tespitli tasarruf yönteminin dışında serbest tasarruf yöntemi de sunulmaktadır.

Kredisiz Ev Sahibi Yapan Firmalar

Kredisiz ev sahibi yapan firmalar arasında Birevim, Birikimevim ve Finansevim bulunmaktadır. Bu tür firmaların çalışma prensibi aynıdır. Tasarrufa dayalı finansal çözüm sunarlar. Tüketicilerin faizsiz ve peşinatsız ev sahibi olmasını sağlarlar. Ödeme bütçesine uygun bir gruba katılan tüketicilerin aylık ödemelerini yapmaya başlamasının ardından çekilişle bazı kişilere ev alınmaktadır. Noter huzurunda yapılan çekiliş sonucunda herkese bir gün sıra gelmektedir. Bunun yanı sıra, tüketicilerin aylık ödemelerini kendilerinin belirleyeceği serbest tasarruf yöntemleri de bulunmaktadır.

Birevim

Birevim; faizsiz ev sahibi olmak isteyenlerin ilk tercihi olan bir firmadır. 444 2353 numarası veya internet şubesi üzerinden Birevim hakkında bilgi almak mümkündür. 20 kişilikten başlayarak 480 kişiliğe kadar uzanan tasarruf grupları bulunmaktadır. Birevim’de ek maliyet getiren kira ödemesi gibi uygulamalar yoktur. Taksitle ev alma seçeneklerinde en çok 120 aya kadar uzanan taksit fırsatı sunulmaktadır. Birevim’de diğer kredisiz ev alma şansı sunan firmalara kıyasla tüketicinin borcu daha önce bitmektedir. Türkiye’nin her yerinden ev almak mümkündür.

Birikimevim

Faizsiz ev almanın kolay yolu sloganına sahiptir. Sabit sistem, serbest sistem ve erken teslimatlı sistem bulunmaktadır. Sabit sistemde; müşterilerin evini alacağı tarih, noter huzurunda yapılan çekiliş sayesinde belli olmaktadır. Erken teslimatlı sistemde; tüketicinin ödemelerini kendisinin belirlemesi söz konusudur. Bu sayede, ödemeler, normalden daha önce bitmektedir. Serbest sistem; tüketicinin evini teslim alacağı tarihi kendisinin belirlediği sistemdir. Yapılan ödemelerle evin hangi tarihte alınacağı belli olmaktadır. Ayrıca, Birikimevim; yılın her döneminde farklı ve avantajlı kampanyalar düzenlemektedir.

Finansevim

Türkiye’nin faizsiz ev alma sistemi sloganına sahiptir. Ayda 555 TL’ye kira öder gibi ev sahibi olma fırsatını sunmaktadır. Fon sistemi; tamamen faizsiz yapı üzerine kurulmuştur. Fon katılım bedelinin dışında herhangi bir masrafın olması söz konusu değildir. Finansevim’de ev alma sırası gelen tüketicilerin bekletilmesine rastlanmaz. Taksitlerin tamamen faizsiz olmasından dolayı borcun vadesinden çok önce bitmesi söz konusudur. Çekiliş fonu, relax ödeme fonu ve vade ortası fonu olmak üzere üç farklı ödeme yöntemi bulunmaktadır. Peşinat zorunluluğu kesinlikle yoktur.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Gaye Korkmaz Reply

    Faizsiz ev sahibi yapan firmaların artması gerçekten güzel oldu bir çok vatandaş faizsiz ev sahibi oluyor.

  2. Murat Işık Reply

    Kredisiz ev almak son zamanlarda gerçekten daha mümkün olmaya başladı, bir çok şirket uzun süredir var ama güvenmek zordu şu an bir çok insan faizsiz ev sistemlerine gidiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

twelve − two =