21 May, 2024

Küçük Alanlara Büyük Çözümler

Metropol şehirlerde artan konut fiyatları, ev sahibi olmak isteyenleri küçük evlere yönlendiriyor. Hal böyle olunca küçük evleri dekore etmek için pratik ve kullanışlı çözümlere ihtiyaç duyuluyor. Siz de küçük evinizi pratik çözümlerle tasarlamak mı istiyorsunuz? Kullanışsız mobilyalar yerine daha modern ve pratik mobilyalara mı ihtiyacınız var? O halde yazımıza göz atmanızda fayda var…

birevim faizsiz ev

MOBİLYA TERCİHİ ÖNEMLİ

Çalışma, yemek ve mutfak alanlarının tek bir odada toplandığı küçük dairelerde doğru mobilyalar ile aksesuarların kullanılması oldukça önemlidir. Bu kısımlara uygun işlevsel ama çok da yer kaplamayacak mobilyalar tercih etmelisiniz. Dekorasyonda açık tonlar kullanılarak odaya ferahlık sağlanabilir. Fazla renk odanızı dağınık gösterir.

MUTFAKTA PRATİKLİK

Küçük dairelerde mutfak dekorasyonu bizi en çok zorlayan mekanlardır. Vaktimizin büyük bir kısmını orda geçirmeyeceğimizi düşünsekte bu düşüncelere kapıldığımız anda bile kendimizi mutfakta bulabiliriz. İhtiyaç duyulmadığında katlanan masa tablası küçük mutfakların kurtarıcısı olacaktır. Modüler mobilyalar ile yapacağınız tasarım mutfağınıza hem fonksiyonel hem de şıklık kazandıracaktır.

AYNA KULLANIN

Küçük daireleri ferah göstermenin en pratik çözümü ayna kullanmaktır. Odalarınızda ayna kullanarak alanın daha geniş gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Küçük hilelerden zarar gelmez!

DUVARLARA RAF YERLEŞTİRİN

Duvarlar küçük evlerin en önemli alanlarındandır. Evin her bölümüne raf yerleştirerek eşyalarınızı kolaylıkla muhafaza edebilirsiniz.

SÜRGÜLÜ DOLAP TERCİH EDİN

Yatak odasına dolap sığdırmak küçük dairelerde pek mümkün olmuyor. Standart dolap yerine özel ölçülerde tasarlanmış dolaplar size kolaylık sağlayacaktır. Dikkat etmeniz gereken ayrıntı dolap kapaklarının sürgülü olmasıdır. Böylece açma kapama esnasında yer sıkışıklığı problemi yaşamazsınız.

birevim
Paylaş

10 Comments

  1. İbrahim Yalçın Reply

    Sürgülü dolap olayını bende çok istiyorum ileride evimde evim geniş olsada olmasa da sürgülü dolap istiyorum

  2. Serkan Aydın Reply

    Küçük alanlar için güzel öneriler olmuş ki gömme dolap olayı benimde çok hoşuma gidiyor

  3. Canan Çakır Reply

    Güzel bir konu olmuş gerçekten küçük alanlar için bazen aklımıza gelmeyecek büyük çözümler var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

5 + 14 =