16 June, 2024

Küçük dokunuşlarla evinizi renklendirmenin 6 yolu

Yeni bir ev boş bir tuvaldir; her odayı seveceğiniz bir yaşam alanına dönüştürme fırsatı bulabilirsiniz. Eski mekanınızdan bıkmışsanız ya da yeni bir alana giriyorsanız dekorasyon, görsellik için şarttır. En iyi sonuçlar için, küçük ayrıntıları bir araya getirerek evinizin geniş yanlarını değiştirmeyi deneyin.

birevim faizsiz ev

1- SANATSAL RESİMLER ASIN

Duvarlara sanat eserleri, baskılar ve posterler asın. Tamamlayıcı renklerde ve temalarda çeşitli resim ve desenlerden oluşan bir seçki seçin; doğa fotoğrafları, resim, konser posterleri, sevdiğiniz alıntılar vb. Yerel bir tasarruf mağazasına veya bir mağazanın çerçeve rafına gidin ve resminizin boyutlarıyla eşleşen bazı resim çerçeveleri alın. Ardından, baskılarınızı evinizin her yerine asın. Çıplak bir duvar sıkıcı bir duvardır, bu nedenle en azından birkaç büyük parça ve birkaç küçük sanat eserinin evinizde görüntülenmesini sağlamaya çalışın. Resim çerçevelerinizi resim veya mobilya ile eşleştirebileceğinizi unutmayın.

2- EN SEVDİĞİNİZ RESİMLERİ/ANILARI EKLEYİN

Evinizi gerçekten kendine özgü ve çekici kılmak için, en sevdiğiniz anılarınızın, gezilerinizin, insanların ve konumlarınızın çerçeveli fotoğraflarını ekleyin. Hayatınız boyunca farklı deneyimlerden gelen geniş fotoğraflar basabilir ve duvarlarınıza asabilirsiniz veya evinizde etrafta duran çerçevelere yerleştirmek için küçük resimler basabilirsiniz. İnsanlar, evinizin favori resimlerinizle dolu olduğunu görmekten hoşlanacaklardır ve otururken iyi şeyleri düşünerek rahatlayacaksınız. Tasarlanmış mağazalarda fotoğraflarınız için ucuz resim çerçeveleri bulabilirsiniz, daha sonra bu çerçeveleri evinizin iç kısmıyla eşleşmesi için boyayabilirsiniz.

3- RAFLARLA EVİNİZİ RENKLENDİRİN

Evinize raflar ekleyin. Raflar, doğrudan duvara yapıştırılan küçük satır raflar olup etraflarında baskılar ve fotoğraflar asmanıza izin verir. Çiçekler, biberler, seyahatlerinizde topladığınız cam şişeler,vazolar ve diğer hoş şeyleri iç dekorasyonunuzla eşleşen raflara ekleyin. Bunlar aynı zamanda sanat eserlerini ve fotoğrafları vitrinde duvarlara doldurmadan onları asmak için mükemmel bir yoldur.
Raflar, bir banyoyu süslemek ve havluları ve benzeri yerleri az miktarda depolamanıza izin vermek için mükemmeldir.

Yemek kitaplarınızı ve güzel cam eşyalarınızı, çinilerinizi saklamak için mutfağınızda kayan raflar kullanmayı deneyin.

4- YARATICI AYDINLATMA KULLANIN

Genel ışık kapakları ve tonları evinizde olabilir, ancak doğru kullanılmadığında eksik kalırlar. Yeni, daha dekoratif seçenekler satın alarak aydınlatmayı karıştırın. Küçük ilginç lambalar, evinize aydınlatmak ve stilinize parıltı eklemek için serpiştirilebilir. Tasarruflu bir depodan eski lambaları ve tonları satın alarak boya sprey yapabilir veya yeni bir görünüm elde etmek için kumaşa koyabilirsiniz. Bir odada birden fazla ışık kullanıyorsanız, lambaların boyutlarını, renklerini ve şeklini değiştirmeye çalışın.

Hiçbir zaman çok fazla ışığa sahip olamazsınız, bu nedenle tek bir odada veya küçük bir alanda çeşitli ışık fikstürlerinden korkmayın.

5- YENİ PERDELER ASIN

Perdeler, bir evi süslemek için en çok kullanılan dekoratif eşyalardan biridir. Sadece marangozluk işleri ile perde çubukları takabilir ve mobilyalarınıza mükemmel şekilde uyan güzel perdeler ekleyebilirsiniz. Odanızı aydınlatmak için bol miktarda renk veya desene sahip perdeler kullanın. Karanlık bir yerde kalmak istiyorsanız (bir yatak odası gibi) bir alanda çalışıyorsanız, ışığı engellemek için koyu renk tonlarında oda karartma perdeleri kullanabilirsiniz. Bir alanı daha büyük göstermeye çalışıyorsanız, açık renkli perdeler kullanın.

6- DEKORUNUZLA EŞLEŞEN HALILAR KULLANIN

Halıların iki türlü amacı vardır. Birincisi kirli ve çirkin zeminleri kapatmak. İkincisi ise desen katarak dekoratif bir hava vermek. Evinizdeki boş yerlerde eşleşen renklerde ve desenlerde halılar kullanabilirsiniz.

birevim
Paylaş