15 June, 2024

Kuveyt Türk Çalışma Saatleri 2021

Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. olarak 31 Mart 1989 tarihinde kurulan köklü bankalar arasında yer alır. “Sağlam Bankacılık” sloganı ile faizsiz finans alanında çalışmalarını sürdürerek katılım bankaları arasında parlayan bankalardan biridir. Faizsiz işlediği finans sistemleri sayesinde İslam’a uygun bankalar arasında nitelendirilmesi yapılır. Bu sebeple bu hassasiyete olan kişilerce en fazla tercih edilenler arasında olması müşteri sayısının da çok olduğuna işarettir. Müşteriler ise bankada işlem yapabilmek adına Kuveyt Türk Bankası çalışma saatleri ne zaman olduğunu merak eder ve araştırmasını yaparlar. Bu cevaplar neticesinde işlemlerini hızlıca oluşturabilirler.

birevim faizsiz ev

Kuveyt Türk Bankası Çalışma Saatleri Nedir?

Kuveyt Türk bankası hafta içi her gün sabah saat 09.00’dan 17.00’a kadar hizmet sunar. Kuveyt Türk Bankası açılış saati 08.30 olarak bilinse de çalışmalara 09.00’dan itibaren vermeye başlar.

Kuveyt Türk Bankası Öğlen Açık Mı?

Türkiye’deki tüm bankalar öğle arasında hizmet sunmazlar. Çalışanların dinlenme saatleri olduğu için bu süreç içerisinde bankacılık işlemlerini şube içerisinde gerçekleştiremezsiniz. 12.30 ile 13.30 arasında 1 saatlik ara verirler. 13.30’dan itibaren ise Kuveyt Türk bankası kapanış saati 17.00’a kadar hizmet vermeye devam eder. Bu duruma ek olarak Cuma günleri öğle arası tatili 1 saat değil 1,5 saat olarak ortaya çıkar. Çünkü Cuma namazı için arasından dolayı uzun tutulur. Cuma günlerine özel olarak 13.30’da değil 14.00’da bankanın açılışı meydana gelir.

Kuveyt Türk Hafta Sonu Açık mı?

Kuveyt Türk Bankası banka şubesi işlemlerini sadece hafta içi belirlenen saatler içerisinde vermeye devam etmektedir. Hafta sonu açık olmayan şubelerin yerine yapılacak bankacılık işlemleri ATM, internet bankacılığı, telefon bankacılığı üzerinden yapılabilir.

Kuveyt Türk Bankası Korona Virüs Önlemleri

Kuveyt Türk Bankası çalışma saati içerisinde banka şubesi içerisine sadece işlemi olan müşterinin alımı gerçekleşir. Dışarıda sıra bekleme olayı ile içeride kapalı alanda yoğunlukların önüne geçilmeye çalışılır. Sosyal mesafe kuralları ve maske ile ancak banka şubesinden işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Hijyen kuralları adım adım uygulanarak kimsenin risk altına girmemesi sağlanır.

birevim
Paylaş

7 Comments

  1. Pınar Acar Reply

    Gram altın olayını ülkemizde hala tek Kuveyt Türk yapıyor ve bu kendisini farklı kılıyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

four × 1 =