Ekonomi Haberleri

Kuveyt Türk Kar Payı Hesaplama

Ülkemizde bir katılım bankası olarak hizmet veren Kuveyt Türk, kar payı hesaplama işlemini sistematik olarak gerçekleştirmektedir. Katılım bankaları faiz ile işlem yapmak istemeyenleri bu sistemden uzak tutan kurumlardır. Helal olarak para kazanmak ve kazandırmak isteyen bu bankaların yaptığı işlemlerin hiçbirinde faiz adı dahi geçmemektedir.

birevim-reklam

Kar Payı Nasıl Hesaplanır?

Kar payı görüntü olarak katılım bankaları dışında yer alan bankaların faizlerine çok benzemektedir. Fakat içerik olarak kar payı diğer yapılardan çok farklıdır. Katılım bankalarının kar payı işlemlerinde kesinlikle faiz bulunmamaktadır. Kar payı hesaplama işlemleri de faizsiz olarak gerçekleşmektedir. Kuveyt Türk kar payı hesaplamak için hem banka şubelerinden hem de internet üzerinden hizmet veren bir katılım bankasıdır. İnternet üzerinden Kuveyt Türk internet sayfasına girilerek kar payı hesaplama aracı ile işlem gerçekleştirilir.

Kuveyt Türk internet sayfasında basit bir kar payı hesaplama aracı bulunmaktadır. Bunun için ilk olarak kar payı hesaplama sayfasına giriş yapılır. bu sayfada sizi ara dönem kar payı hesaplama gibi bir başlık da karşılar. Fakat bu başlık istendiği takdirde işaretlenecektir. Sonraki aşamada ar payı için düşündüğünüz miktar istenmektedir. TL cinsinden aklınızdan geçen miktar bu bölüme girilir.

Hesaplama Aracı İle Kar Payı Hesaplama

Kuveyt Türk, internet sayfasında yer alan kar payı hesaplama bölümünde kısa sürede hesaplama işlemi gerçekleşmektedir. Kar payı için ister TL cinsinden, ister dolar cinsinden giriş yapılır. Hatta bu bölümde TL ve dolar haricinde USD ve altın da yer almaktadır. Tutar kısmında ise istediğiniz miktar sizi beklemektedir. Bu miktar girildikten sonra vade olarak gün ya da ay seçimi yapılabilir. Gün için 31 gün limiti bulunurken bu ay için 12 artıya kadar çıkmaktadır. Gerekli alanların doldurulması ile net kar, brüt kar hesaplanmaktadır. Net oran ya da brüt oran ise günlük ve aylık olarak seçeneğe göre hesaplanmaktadır. Altın olarak yapılan seçimde altın hesabı açılırken diğer seçimlerde seçenek için ayrı hesap açılmaktadır.

Kar payı Hesaplamada Dikkat Edilecek Hususlar

Vade bazında aylık katılım oranı Kuveyt Türk katılım bankasında 31 gün olarak hesaplanmaktadır. Bu hesaplamalarda bankadan ya da internet şubesinden hesaplama değişmemektedir. Yapılan hesaplama bugün dolan vade kar payı hesabına göre yapılmıştır. Güncel olarak kar paylaşım ve stopaj oranları değişmektedir.

Kar payı için Kuveyt Türk katılım bankasına başvuran müşteriler banka çalışanlarından bire bir destek de alabilir. Bu aşamada alınacak olan destek ile gerekli seçimler yapılır. Seçenekler sonrasında ile kar payı anında hesaplanmaktadır. Aylık ya da yıllık oranda alınan kar payında bir takım değişiklikler bulunabilir. Bu değişiklikler için bankadan sözleşme ya da ön bilgilendirme formu alınmaktadır. Kuveyt Türk katılım bankası faizsiz bir şekilde kar payı sunmaktadır.birevim-sabit-reklam
Benzer Yazılar
Ekonomi Haberleri

Kredi Faizleri Yükseldi Mi? Kredi Faizleri Son Durum

Ekonomi Haberleri

Faizsiz Bankacılık Yapacak Kalkınma ve Yatırım Bankası

Ekonomi HaberleriFaizsiz Ev

Eminevim 2020 Yılı İçin 500 Yeni Personel Alacak

Ekonomi Haberleri

Dolar Endeksi Nedir ve Ne İşe Yarar?

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir