Güncel Haberler

MEB 20 bin öğretmen alacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta gerçekleştirdiği bir toplantıda 20 bin öğretmen alınacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ak Parti Sivas Merkez İlçe Başkanlığı tarafından kentteki bir otelde düzenlenen kahvaltıda mahalle ve köy muhtarlarıyla buluştu.

Bakan Yılmaz, eğitimin kilit taşının öğretmen olduğunu belirterek öğretmenlerin sayısının arttırlıması gerektiğini söyledi. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısının daha önce 30 iken bu rakamın şimdilerde 20 civarında olduğu belirtildi. 560 binin üzerinde öğretmen alımı gerçekleştirdiklerini söyleyen Yılmaz, bu sayının daha da artması için çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi. Bakan Yılmaz “Şu anda dışarıda gördüğünüz her 3 öğretmenden 2’si bizim dönemimizde atandı. Geçen yıl 50 bin öğretmeni eğitim ailemizle buluşturduk. 30 bininin atamasını şubatta yaptık. Oryantasyon eğitimine tabi tuttuk, öğrencileriyle buluşturduk. 20 bininin atamasını ekimde gerçekleştirdik. Bir yılda 50 bin öğretmen atadık, bu rakam bazı ülkelerin tüm kamu görevlilerinde denk” şeklinde konuştu.

Nitelikli öğretmenlerle öğrencilere daha iyi bir eğitimin verileceğini vurgulayan Yılmaz, “Bu yıl 20 bin öğretmen alacağız, şu anda mülakatları yapılıyor. Allah nasip ederse Ağustos’tan sonra da 10 bin öğretmen alacağız” dedi.

Benzer Yazılar
Güncel Haberler

Faizsiz Ev ve Araba Alma Sistemleri Nasıl İşliyor?

Emlak & Konut HaberleriGüncel Haberler

Elazığ’a TÜGVA ve Birevim’den İcathane Atölyesi

Güncel Haberler

Eminevim'den BB Erzurumspor'a Şampiyonluk Prim Desteği

Güncel Haberler

Katılımevim’den Gebzespor’a Sponsorluk Desteği Açıklaması