Güncel Haberler

Memurlar çifte zam için Ağustos’u bekleyecek

Memur ve memur emekliler Ağustos ayında 2018 ve 2019 yıllarındaki çifte zam oranlarını öğrenecek. Çifte zam bekleyen memurlar, toplu sözleşme masasında hükümet yetkilileri ve memur sendikaları arasındaki anlaşmadan çıkacak sonucu bekleyecek.

Memur ve Memur emeklilerinin Temmuz ayında bekledikleri çifte zam olayı Ağustos ayına kaldı. Hükümet ve memur sendikaları Ağustos ayında toplu sözleşme masasında bir araya gelecek. Memur sendikaları her 6 aylık dönem için zam oranının tabanının %5 olmasını istiyor. Memurlar ve memur emeklileri de bu görüşmelerin sonunda 2018 ve 2019 zamlarını öğrenecek.

Memurlar Ağustos ayını bekliyor
Hükümet yetkilileri ve memur sendikalarının bir araya geleceği toplu sözleşme masasında 2 yıllık zam oranları, sosyal ve mali haklarda yapılacak iyileştirmeler görüşülecek.

Ayrıca toplantıda memur ve memur emekliler için iki yıllık dönem için 4 ayrı zam oranı da belirlenecek. Memur sendikaları her 6 aylık dönem için taban %5 talep zam oranı isteyecek. Hükümet yetkilileri de sendikalara kendi zam oranlarını sunacak ve pazarlıklar sonucu zam oranları belirlenecek.

ENFLASYONUN ÜZERİNDE
Milyonlarca memur ve memur emeklilerin merakla beklediği toplu sözleşme taleplerine ilişkin açıklamalarda bulunan Memur- Sen Başkanı Ali Yalçın, şunları söyledi: “2018 ve 2019 yıllarında kamu görevlilerinin yararlanacağı mali ve sosyal haklar için, zam oranlarının belirlenmesi, kadro sorununun çözülmesi için masaya oturacağız. Enflasyona karşı koruyan değil, enflasyonun üstünde konuşlanan, gerçekleşen enflasyon ile tahmini enflasyon verileri arasındaki makası kapatacak, erime riski oluşturmayan oran teklifleriyle masada olacağız.”

Benzer Yazılar
Güncel Haberler

Faizsiz Ev ve Araba Alma Sistemleri Nasıl İşliyor?

Emlak & Konut HaberleriGüncel Haberler

Elazığ’a TÜGVA ve Birevim’den İcathane Atölyesi

Güncel Haberler

Eminevim'den BB Erzurumspor'a Şampiyonluk Prim Desteği

Güncel Haberler

Katılımevim’den Gebzespor’a Sponsorluk Desteği Açıklaması