15 June, 2024

Millet Bahçesi Konut Fiyatlarını Arttırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 23 Mayıs tarihinde Millet Bahçesi olacağı açıklanan ve Atatürk Hava Limanı ile sınırı bulunan 8 mahallede konut fiyatlatı arttı.Kısa süre içinde %30,4 oranında bir artış gösteren konut fiyatları Millet Bahçesi’nin hizmete açılması ile daha da yükselebilir.

birevim faizsiz ev

23 Mayıs’ta TRT’nin canlı yayınına katılşan Cumhurbaşkannı Erdoğan, “İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nın olduğu yer ‘Millet Bahçesi’ olacak.” Şeklinde konuşmuştu. TUMİVER’in hazırladığı rapora göre, Cumhurbaşkanının bu söyleminin ardından bölgeye ilgi bir hayliş arttı. Atatürk Hava Limanı ile sınırı bulunan 8 mahallede konut fiyatları il genelinin çok üzerine çıktı.

En yüksek artışın yaşandığı yer %30,4 ile Şenlikköy oldu. Şenlikköy’ü % 27,5 ile Basınköy, %23,8 ile Yeşilköy, %11,7 ile Ataköy 2-5-6 Mahallesi takip etti.

Bakırköy’de Konut Satışları Arttı

Bakırköy’de özelllikle son 3 ay içerisinde konut fiyatlarında ciddi bir artış kaydedildi. 2017’nin aynı dönemine göre İstanbul’da konut satışları düşerken, Bakırköy’de tam tersi oranda %20’lik bir artış gözlendi. Mayıs ayında geçen yılın aynı ayına göre konut satışlarında %54, Haziran ayında ise %45’lik bir artış yaşandı.

Hareketlilik Artarak Devam Edecek

Babacan Holding Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Babacan Atatürk Havalimanı’nın karşısında Babacan Port Royal isminde projelerinin bulunduğunu söyleyerek “Millet Bahçesi projesi açıklandıktan sonra satış ofisimizde yoğunluk arttı. 11 milyon metrekarelik Millet Bahçesi, sadece İstanbul için değil Türkiye için de önemli bir alan olacak.” İfadelerini kullandı.

Millet Bahçesi projesinden sonra hareketliliğin daha da artacağını söyleyen Babacan, bölgede diğer gayrimenkullerin de değer kazanacağını ve hayata geçirilecek projenin dünyada ilk 5’e gireceğini belirtti.

Babacan, “İstanbulluların nefes alabileceği, sosyalleşebileceği büyük bir alan olacak. Burası sadece park değil, içerisinde göletlerin, eğlence alanlarının bulunacağı büyük bir dinlence ve eğlence merkezi olacak. Burayı yurt dışında görmeye gelecekler. Türkiye’nin turist çekim merkezi olacak.” dedi.

İnşaat İşleri Daha da Açılacak

Son zamanlarda kredi faizleri ile yaşanan sorunlara değinen Babacan, faiz oranlarının tekrar arttırılmasının iyi olmadığını belirtti. Babacan bankalarla inlaştıklarını, karlarından fedakarlık ederek düşük faizli kredi sunduklarını söyledi. Babacan, “Sektörün geleceğinden ümitliyiz. Sadece yurt içinden değil yurt dışından da yatırım var. Sektörün ekonomiye katkısı sürecek. Tüm sektörlerde hava bozduğu zaman hesabını kitabını yapamayan zarar görür. Ayağını yorganına göre uzatan sektör oyuncuları bu dönemleri hasarsız geçecektir. Ben inşaatta işlerin daha da açılacağını düşünüyorum’’ şeklinde konuştu.

birevim
Paylaş