18 July, 2024

Ne Zaman Emekli Olurum Diye Düşünmeyin. Taksitle Ev Sahibi Olun

Emekli olmak, genç, yaşlı birçok kişinin çalışma hayatına girmesiyle birlikte hesaplamaya başladığı bir durumdur. İnsanların çoğu, geleceğe dair hayallerini, gençlik yıllarında değil, emekli olunca gerçekleştirmek için planlar yapıyor. Günlük koşuşturma, hayat telaşı içinde, insanlar, büyük yatırımlara yönelme konusunda fırsatları maalesef yaratamıyorlar. Kira, gıda gibi birçok kalemin giderek arttığı günümüzde, kendi evini almak isteyenler sıklıkla ‘Ne Zaman Emekli Olurum?’ diye düşünüyorlar. Emekliliğin bu kadar sabırsızlıkla beklenilmesinin sebebi, hepimizin bildiği gibi alınan toplu para ile ilgili. İnsanların emekli olduklarında aldıkları toplu parayı, ev almak için peşinata saymaları, ülkemizde klasik durumların en başında yer alıyor. İnsanlar birçok önemli beklenti ve kararı hep emekli olmayla ilişkilendirir. Emekli olunca ev veya arsa alacaktır, kıyı kasabasına yerleşecektir, balık tutacak veya hobilerine daha fazla vakit ayıracaktır. Yani, emekliliğin tadını çıkarıp kafa dinleyecektir.

birevim faizsiz ev

Toplumda yer alan çoğu kişi için ev sahibi olmak, en büyük yatırımlardandır. Ödenen yüksek ev kirası ve evin zorunlu aylık giderlerinden sonra aylık kazançtan, her hangi bir yatırım yapmak için ciddi bir para kalmamaktadır. Bu nedenle, insanlar ev almak için adım atmayı sürekli ertelerler ve hayatlarına kiracı olarak devam ederler. Ancak, kiraların ulaştığı yüksek oranlar çoğu kişinin, aylık kazancını büyük bir bölümünü oluşturuyor.

Emekli Maaşı ile Ev Alınabilir mi?

Elbette, bu hayallerin birçoğu temenni olmanın ötesine geçemez. Çünkü, işin bir de reel tarafı vardır. Emekli maaşının yetmemesi nedeniyle, yeni bir iş arayışı gibi. Evlilik çağına gelen çocukların düğün masrafı nedeniyle, yeniden bir borç harç durumunun oluşması veya uzun zamandır sabırsızlıkla beklenilen emeklilikle birlikte kendi evini alma telaşı gibi. Emekli Maaşı, çoğu zaman insanın gönlünden geçen her şeyi yapabilecek kadar fazla değildir. Aslına bakarsanız emekli maaşı, insanların hayatlarındaki her şey için biraz daha fazla idareli harcama yapmalarını konusunda zorunlu hale getirmektedir.

Ne Zaman Emekli Olurum Diye Düşünmeyin Taksitle Ev Sahibi Olun    

Ev sahibi olmak için emekliliği beklemek yerine, son yıllarda, birçok kişinin başvurduğu yöntem olan ‘taksitle ev sahibi alma’ yönteminden faydalanabilirsiniz. Bunun için, güvenilir ve profesyonel kurumlardan yardım alabilirsiniz. Taksitle ev almak, kira ödemek kadar kolay olduğundan orta veya dar gelirli kişiler, kendi bütçelerine uygun buldukları bir evi kolaylıkla satın alabiliyorlar. Taksitle ev ödemeleri, kira gibi aylık olduğundan satın alınan evin taksitleri de aile bütçesini sarsmamaktadır.

birevim
Paylaş