18 July, 2024

Nefes kesen yapılarıyla dünyanın en güzel yüzen evleri

Deniz üzerinde şaşırtıcı ve lüks bir yaşam deneyimi sunan yüzen evler eşsiz bir tatil keyfi sürmek isteyen turistlere ev sahipliği yapıyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yüzen evlerin mimarisi de gelişti. İşte nefes kesen yapılarıyla dünyanın en güzel yüzen evleri…

birevim faizsiz ev

1- Ar-che – Almanya

Almanya’nın Lusatian Göller Bölgesi’nde yer alan bu ev Alman mimarlık firması Steeltec 37 imzası taşıyor. Rüzgar ile şişmiş bir yelkeni andıran kıvrımlı tavanıyla, yansıtma önleyici sürgülü camlarıyla, sert ve dayanıklı materyalleriyle, alüminyum dış mekanıyla gören herkesi büyülüyor.

2- Exbury Egg – İngiltere

İngiltere’nin Hampshire kontluğundaki Beaulieu Nehri üzerine konumlandırılmış Exbury Egg adındaki bu yapı, yüzebilme özelliğiyle konuklarına bir evden çok daha fazlasını veriyor. Bu harika ev SPUD grubu, PAD stüdyosu ve sanatçı Stephen Turner işbirliği sonucunda ortaya çıkmıştır.

3- ParkArk – Hollanda

ParkArk yapısının sahipleri daha önceleri çelik bir gemide yaşıyorlardı. Ancak modern estetik ürünleriyle donatılmış bir eve sahip olmak istediler. Düşük dış cephesiyle neredeyse su ile birleşik bir görünüme kavuşan ParkArk, devasa cam bölmesiyle de güneş ışınlarından yararlanarak, evin içerisinde doğal ışığın süzülmesini sağlıyor. Bu ev Rotterdam merkezli bir firma olan BYTR mimarlık şirketinin imzasını taşıyor.

4- Port X – Çek Cumhuriyeti

Prag şehrindeki, Vltava Gölü üzerinde bulunan bu ev şık ve modern tasarımıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Bu harika tasarım yüzen evde konaklamanın maliyeti üç kişi için 235 dolar, bir kişi için ise 193 dolar.

5- Traumfanger – Almanya

Hamburg, Eilbek Kanalı’ndaki bu görkemli modern ev ahşaptan oluşturulmuş muhteşem dış cephesi, açık arka güvertesi, özel yatak odası ve banyosuyla ziyaretçilerine lüks ve konforlu bir yaşam sunuyor.

6- Floatwing – Portekiz

Portekiz’deki Coimbra Üniversitesi’ne bağlı bir grup tarafından yapılan Floatwing, ziyaretçilerine eşsiz bir yaşam sunuyor.

7- Fennell Residence – ABD

Oregon, Portland’daki Willamette Gölü üzerinde bulunan bu harika tasarım Robert Harvey Oshatz imzası taşıyor. Oldukça kullanışlı bir yapı olan Fennell Residence, sıcak ve rahat bir iç mekanın yanı sıra yapıştırma tabakalı ahşap kirişlerle de donatılmıştır.

birevim
Paylaş