Güncel Haberler

OHAL 3 ay daha uzatıldı

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından OHAL’in 3 ay daha uzatıldığını açıkladı.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına açıklama yaptı. Kurtulmuş, yönetim sisteminin değiştirilmesi konusunda sivil iradenin etkili olduğu bir sürecin yaşandığını belirtti.

2017 Referandumunda erken saatte seçim sonuçlarının elde edildiğini ve kazananın millet ve demokrasi olduğunu vurgulayan Kurtulmuş YSK’nın kararının Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından uygulanmaya başlayacağını belirtti.

Kurtulmuş sözlerine şöyle devam etti: “Bakanlar Kurulu toplantımızda, MGK’nın tavsiye kararı ele alınarak, 19 Nisan 2017 saat 01.00’den itibaren olağanüstü halin 3 ay süreyle uzatılmasına ilişkin, TBMM’ye konunun arz edilmesi yazısı kaleme alındı. Yapılan seçim bir parti seçimi değildir. 16 Nisan’da Türkiye, milletvekili seçimi ya da belediye başkanı seçimi yapmadı. Yani şu oy şu partinin oyu, bu oy şu partinin oyudur diyemeyiz. Dolayıyla herhangi bir şekilde bu sonuçlarla herhangi bir partinin falanca seçimde aldığı sonuçların kıyaslanması siyasi mantık bakımında doğru değildir.”

Benzer Yazılar
Güncel Haberler

Faizsiz Ev ve Araba Alma Sistemleri Nasıl İşliyor?

Emlak & Konut HaberleriGüncel Haberler

Elazığ’a TÜGVA ve Birevim’den İcathane Atölyesi

Güncel Haberler

Eminevim'den BB Erzurumspor'a Şampiyonluk Prim Desteği

Güncel Haberler

Katılımevim’den Gebzespor’a Sponsorluk Desteği Açıklaması