Peşinatsız Ev

Peşinatsız Taksitle Ev Almak

Ev almak; günümüz hayat standartları dikkate alındığında hiç kolay bir eylem değildir. Ev almak için çok ciddi rakamların gözden çıkarılması gerekmektedir. Hayat koşulları arasında bir yandan da tasarruf yaparak birikim elde etmek gerekli olmaktadır.

birevim-reklam

Ev almak için gereken nakit tutarına ulaşamayan kişilerin konut kredisi almasına rastlanmaktadır. Belirli bir faiz oranı ve vade seçeneğiyle tüketicilere sunulan konut kredisinin birtakım dezavantajları bulunmaktadır. Her şeyden önce, faiz oranından dolayı geri ödenecek tutar bir hayli fazla olmaktadır. Ayrıca, satın alınmak istenilen eve banka tarafından el konması riski bulunmaktadır. Son olarak, faizli finansal sistemlerin İslam anlayışına uygun olmadığı bilinmektedir. Bu noktada, tüketicilerin aklında peşinatsız ev nasıl alınır sorusu bulunmaktadır.

Nasıl Ev Alınır?

Ev almak isteyenlerin önünde birden çok seçenek bulunmaktadır. İsteyenler, Toki’nin sunmuş olduğu konut seçeneklerine başvuru yaparlar. Ancak, Toki konutlarından satın almak isteyenlerin en az yüzde yirmi peşinat ödemesi gereklidir. Bunun yanı sıra, yukarıda da söylediğimiz gibi herhangi bir evin konut kredisi kullanılarak satın alınması söz konusudur. Son olarak, peşinatsız ve taksitle ev alma fırsatını sunan firmalardan bahsetmek gerekir. Birevim, Finansevim, Birikimevim gibi firmalar; bilhassa dar ve orta gelirli vatandaşların faizsiz, peşinatsız, kira ödemesiz ve ek masrafsız konut sahibi olmasını sağlamaktadır. Herkesin bütçesine uygun ödeme seçenekleri bulunmaktadır.

Peşinatsız Taksitle Ev Alma Yolları

Peşinatsız taksitle ev alma şansını sunan firmalardan bahsetmiştik. Bu firmalar dışında, yasal olarak böyle bir imkan sunan başka bir organizasyon yoktur. Bu tür firmalar sayesinde kira ödemek yerine kira öder gibi ev sahibi olma şansına sahip olabilirsiniz. Bankaların yüksek faiz oranlarıyla uğraşmak istemeyenler için ideal olan bu sistemde faizsiz ve isteğe göre peşinatlı ödeme sistemleri bulunmaktadır. İster dar ve orta gelirli, isterse de üst gelirli ailelerin bütçelerine uygun ödeme seçenekleri vardır. Peşinatsız taksitle ev alma yolları sunan firmaların kredi tahsis ücreti ve dosya masrafı gibi ek masraflar sunmasına kesinlikle rastlanmaz. Bu sayede, taksit ödemelerinin tüketiciyi zorlaması asla söz konusu değildir.

Faizsiz Sistemler ile Ev Alma

Günümüzde ev almak için finansal destek sunan birçok seçenekte tüketicilerin alacağı ev konusunda birtakım sınırlamalar bulunmaktadır. Ancak, Birevim, Birikimevim ve Finansevim gibi firmaların böyle bir kısıtlama yapmadığı bilinmektedir. Bir başka deyişle, faizsiz sistemler ile ev alma seçeneği sunan firmalar sayesinde istenilen evin satın alınması mümkündür. Bunun yanı sıra, satın alınmak istenilen evin bütçesi de tamamen tüketici tarafından belirlenmektedir. İsteyenler 90 bin TL’lik bir ev satın alırken isteyenlerin 300 bin TL’lik bir ev alması söz konusudur. Faizsiz sistemler ile ev alma fırsatı sunan firmalardan hizmet almadan önce tüketicilerin peşinat ödeyip ödemeyeceklerine karar vermesi söz konusudur.

Birevim

Birevim; ev, arsa ve işyeri gibi gayrimenkullerin Türkiye şartlarındaki en uygun ekonomik koşullarla satın alınmasını sağlayan bir firmadır. Birevim’in kendine özgü tasarruf yöntemleri bulunmaktadır. Bu tasarruf yöntemlerinin hiçbirisinde faiz, peşinat, vade farkı, kira ödemesi gibi seçenekler yoktur. Birevim sayesinde tüketicilerin Türkiye’nin her yerinden ev sahibi olması mümkündür. Alt, orta ve yüksek gelir gruplarına uygun finansal çözümler bulunmaktadır. Birevim’de ev almak isteyen kişinin ekonomik durumuna uygun ödeme seçenekleri sunulmaktadır. İsteyen kişiler, peşinat vermezler. Peşinat vermeyi tercih edenlerin ödemeleri daha önce bitecektir. Ev sahibi olmak isteyen kişiler, ödeyecekleri aylık taksit tutarlarını kendileri belirleme hakkına sahiptir. Sıra tespitli ve konut değer endeksli tasarruf yöntemi sunulmaktadır.birevim-sabit-reklam
Benzer Yazılar
Faizsiz EvPeşinatsız Ev

Peşinatsız, Faizsiz Ev Aldıran Sistemler

Peşinatsız Ev

Peşinatsız Ev Sahibi Olma Fırsatı

Peşinatsız Ev

Düşük Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Peşinatsız Ev

Peşinatsız Konut Kampanyaları

14 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir