18 July, 2024

Peşinatsız Ve Faizsiz Düşük Taksitle Ev Alma Fırsatı

Ev alırken, öncelikle faizi ve ticareti iyi ayırt etmeliyiz. Yüksek faizli krediler, borçlanma sistemidir. Ev alma sistemi değildir. Ev için size taksitle ve faizli borç veren bankalar, borcu ödeyemediğiniz taktirde mallarınızı ipotek etmektedir. Bu nedenle, sizin borçlarınızı ödememenizi isterler. Bankalar borç ödeyemeyen müşterileri severler. Faizsiz sistemler, konut sahibi olmak için en iyi seçenektir. Bu seçenekte sadece evin parasını ödemektesiniz. Faizsiz hizmet sağlayan bu kurumlar hizmet bedeli, kar payı ve imece usulü ile ticaret yapmaktadırlar. Faizin ne olduğunu iyi bildikten sonra, size verilen sözleşmeleri de iyi okumalısınız.

birevim faizsiz ev

Faizsiz olduğuna kanaat getirdikten sonra, size en uygun ödeme şeklini seçmelisiniz. Ödeme şeklinin size uyması çok önemlidir. Bütçenize uygun miktarı belirleyerek her ay kira öder gibi konut taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Faizsiz sistemlerde peşinatsız ve peşinatlı alternatifler bulunmaktadır. Peşinatsız veya peşinatlı seçenekleri çok iyi değerlendirmeli, ileride çıkacak aksaklıkları şimdiden tespit edebilmelisiniz. Evi her zaman için sahibinden satanlardan almalısınız. Böylece aracılara para vermemiş olursunuz.

Banka Faizi Yok

Banka faizi, size verilen borç paradır. Banka, size ev satmamaktadır. Size ev almanız için faizli borç vermektedir. Üstelik % 75’ini vermektedir. Eğer birikmiş paranız yoksa % 25 için yeniden kredi çekmeniz gerekmektedir. 200 liralık ev için 400 lira ödemeyi taahhüt ediyorsunuz. Ödemelerin yapılamaması halinde banka ödemelerinize ve evinize el koyuyor. Üstüne faizli borç bırakabiliyor. Bu nedenle banka faizleri yüzünden birçok aile dağılma noktasına gelmiştir.

Senetle Ödeme Yapabiliyorsunuz

Faizsiz sistemle çalışan kurumlar, senetle ödeme şekli ile de sizi ev sahibi yapıyor. Bu firmalar size peşinatsız konut projeleri seçenekleri ile en iyi yöntemleri sunmaktadır. Bu yeni konut projeleri, aradığınız ticareti sunmaktadır.

Peşinatsız Ödeme Şekilleri

Faizsiz çalışan bu kurumlarda hizmet bedeli karşılığında, peşinatsız ödeme seçenekleri mevcuttur. Kar payı ve imece usulünü kullanan faizsiz kurumlar, aradığınız peşinatsız ev alma seçeneklerini size sunmaktadır. Bu peşinatsız seçenekler, faizsiz konut projeleri kapsamına girmektedir. Ticaret kurallarına göre size ev satan bu kurumlar, banka faizi ile çalışmamaktadır. Faiz ile ticaret farklıdır. Faiz borç verme şekli, ticaret ise alış-veriş şeklidir. Ekonomiler ticaretle büyük, faizle küçülür.

Taksitleri Kendiniz Belirleyebiliyorsunuz

Peşinatsız, senetle ve faizsiz ev imkânları sunan bu kurumlar, güncel konut projeleri ile ev sahibi olmanızı hedeflemektedir. Üstelik bu kurumlarda aylık ödemeniz gereken taksitleri siz kendiniz belirliyorsunuz. Bütçenize uygun aylık taksit tutarınızı belirleyerek ödemelerinizi sıkıntı yaşamadan gerçekleştirebilirsiniz.

birevim
Paylaş