411 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Ev ve Dekorasyon

Prefabrik evler için dikkat edilmesi gereken hususlar

Alternatif ev çeşidine örnek olan prefabrik evler kullanıcısına özgü yaşam alanları sunmaktadır. Kısa sürede üretilmesi, istenilen şekilde imal edilmesi, istenilen yere monte edilmesi gibi özellikler prefabrik evlerin tercih edilme sebepleri arasındadır. Peki prefabrik evler için dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? İşte detaylar…

DUVAR KALINLIĞI

Prefabrik evlerde dikkat edilmesi gereken en önemli özellik duvar kalınlığıdır. Duvar ne kadar kalın ise ses ve ısı yalıtım o kadar iyi olur.

ÇATI

Prefabrik ev kullanıcılarının en çok şikayet ettiği nokta çatıdır. Hava şartlarından etkilenmesiyle kullanıcın karşısına birçok problem çıkabilir. Bu sebeple prefabrik ev alırken en titiz davranmanız gereken yer çatılardır. Çatı izolasyonu mutlaka olması gerekir.

FİYAT FARKLILIKLARI

Prefabrik piyasasına baktığımız zaman çok belirgin fiyat farklılıkları görebiliriz. Fiyatları analiz ederek kullanılan malzemeye, markasına ve içeriğine dikkat etmek gerekir.

YASAL İZİNLER

Prefabrik ev yapımına başlamadan önce yasal izinleri almanız gerekir. Yapım sırasında ceza yememeniz için öncesinde belediyeye yapının yeri ve kat sayısı hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.

Benzer Yazılar
Ev ve Dekorasyon

Küçük Evler için Akıllı Çözümler

Ev ve Dekorasyon

Eviniz ne kadar akıllı?

Ev ve Dekorasyon

Nefes kesen yapılarıyla dünyanın en güzel yüzen evleri

Ev ve Dekorasyon

Dünyanın en şık iç mimari tasarımları