15 June, 2024

Samsun kentsel dönüşümle yenileniyor

Samsun İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Samsun’daki iki mahallenin kentsel dönüşümle yenileneceğinin müjdesini verdi.

birevim faizsiz ev

Samsun İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, 2005 yılında Kökçüoğlu ve Hastane Mahalleleri için kentsel dönüşüm kararı aldıklarını ve bu mahallelere 11 kat konut yapma hakkı kazandırdıklarını belirtti. Tok,”Şu an yerinde dönüşüm için önünüzde hiçbir engel yok. Vatandaşlarımız bir araya gelerek, müteahhitle anlaşarak konutunu yapabilir duruma geldi. İlkadım Belediyesi olarak bu işin başında olacağız. Müteahhitler ile sizin aranızda aracı olmak suretiyle organizasyonda olmak istiyoruz. Bu işin kontrolünü biz yapacağız.” dedi.

YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELECEK

Planlamada 2 tane 25 metrelik yol yaptıklarını, yeşil alanı geniş tuttuklarını söyleyen TOK, “Yerinde dönüşümle Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi, herkes tarafından tercih edilen bir merkez olacak. Şehir meydanına 5 dakika uzaklıkta, konforlu daireleri, otoparkı, alışveriş merkezi, yeşil alanı, oyun parkı ve sosyal donatı alanları ile sizlerin yaşam standartları yükselecek” şeklinde konuştu.

birevim
Paylaş