15 June, 2024

Senetle Araba Nasıl Alınır? Taksitle Araba Alma

İçinde bulunduğumuz dönemde herkes hayallerini süsleyen arabanın sahibi olmak için elinden ne geliyorsa yapıyor. Ancak bu noktada yeterli nakit finansmanına sahip olmayan kişiler, araba alma hayallerini ertelemek zorunda kalıyor. Çünkü hayallerindeki araca sahip olmak için bankaların müşterilerine sunduğu taşıt kredisinden başka seçenekleri bulunmuyor. Bu sebeple söz konusu yüksek faizli taşıt kredileri ile baş edemeyen kişiler hayallerini gerçekleştirmeyi başka bir zamana erteleyerek çaresiz durumda olduklarını düşünüyorlar. Ancak bu konuyla ilgili olarak bu durumda olan vatandaşlara sunulan çok önemli bir seçenek bulunuyor. Bu seçenek de doğal alarak senetle araba satın almak

birevim faizsiz ev

Bu yöntemle araba satın almak ne kadar mümkün, ne kadar mantıklı? Senetle araba nasıl alınır, nelere dikkat edilmesi gerekir? Pek çok kişinin kafasını meşgul eden bu soruların yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Bankalardan taşıt kredisi almak oldukça sıkıntılı bir iştir. Nitekim bu hevesle bankaların kapısını aşındıran kişiler de rahatlıkla bilecekleri üzere, bankalar karşılaştıkları en ufak bir pürüzde başvuran kişiye kredi vermekten kaçınmaktadır.

Kredi İle Araba Satın Almak

Taksitle araba almak için ilk yöntem pek çok kişinin yaptığı gibi kredi çekerek araba satın almaktır. Ancak pek çok kişi yüksek faiz oranları nedeniyle bu alternatifi pek de düşünmemektedir. Bankalar bu konuda kişilere araç kredisi imkanı sunmakta ve kişiler de 60 aya kadar taksitli olacak şekilde kullanarak araçlarını taksitler halinde ödeyebilmektedir. Taksitle araba almak için aslında uygun olan bu yöntem kişilere uzun vadeli taksit imkanı da sunmaktadır.

Ülkemizde bankalara yapılan kredi başvurularının çok büyük bir kısmının da taşıt kredileri olduğu düşünüldüğünde bankaların bu konuda ne kadar titiz davrandıkları bir kez daha dikkat çekmektedir. Nitekim pek çok müşteri taşıt kredisi talep edince bankalarda bu talebe göre oldukça seçici davranarak kredi çekerek araba sahibi olmak isteyen kişilerin hayallerinin suya düşmesine vesile oluyorlar. Ancak bankaların her talep edene taşıt kredisi vermemesi yeni seçenekleri de ortaya çıkarıyor. Bunlardan ilki muhakkak senetle araba satın almak. Taşıt kredisine başvuran ve talebi olumsuz karşılanan kişiler senetle araba satın alma yöntemlerini araştırmaya başlıyor.

Senetle Araba Satın Almada Dikkat Edilmesi Gerekenler Senetle araba satın almak, söz konusu işlemlerde karşılıklı güvenin esas olduğu bir uygulama olması sebebiyle oldukça özen gösterilmesi gereken bir yöntemdir. Çünkü bu konuda pek çok kişinin mağdur olduğu göz önünde bulundurulduğunda ne kadar hassas ve güven odaklı bir konu olduğu öne çıkmaktadır. Dolayısıyla senetle araba satın alırken mutlaka güvendiğiniz veya iyi tanıdığınız bir galeriden yapmanız gerekmektedir. Bununla birlikte bu tür uygulamaları sağlayan diğer kurumları da tercih edebilirsiniz.

Araba Markalarının Kampanyaları

Taksitle araba satın almak için bir diğer yöntem ise araç markalarının kampanyaları ile satın almaktır. Kişiler kampanyalardan peşinat ödemeden faydalanabilmekte ve markalara taksit yaparak arabalarını uygun rakamlara satın alabilme şansına da sahip olabilmektedir. Taksitle araba satın almak için oldukça avantajlı olan bu yöntem hem güvenilir hem de uygun fiyata araba sahibi olmaya da aracı olur.

Aksi halde karşılaşmayı hiç ummadığınız sonuçlarla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Senetle araba satın almadan önce bir senedin uygun şekilde nasıl doldurulması gerektiğinin iyi bilinmesi gerekmektedir. Bunun yanında araç satın alırken bir peşinat ödeme talebiniz var ise bunu mutlaka senedi imzalamadan önce karşılıklı olarak konuşmanız lazımdır. Ancak söz konusu diyalogları da dürüstlük ve güven çevresinde sağlayabilmek için mutlaka önceden tanıdığınız ve güvenilir olduğuna inandığını bir galeriye başvurmanız önemlidir. Öte yandan bu galerinin senetle araba satışı gerçekleştirmesi de gerekmektedir.

Senetle araba satın almak pek çok açıdan avantajlı gibi görülse de sizden yapılacak olan ekstra kesintiler sebebiyle üzerinde düşünmeniz gereken bir uygulama olarak kabul edilmektedir. Çünkü senetle araba satın alacağınız galerici bir bankadan sizin adınıza kredi çekerse hem bankanın faiz oranlarını size ödetir hem de %2’lik komisyonu üzerine ekleyerek size oldukça kabarık bir ödeme tablosu çıkarır. Bu sebeple söz konusu işlemlere başlamadan önce kendi bütçe durumunuzu da gözden geçirmeniz gerekmektedir.

Taksitle Araç Satan Firmalar

Taksitle araba satın almak için bir diğer alternatif ise taksitle araç satışı yapan firmalardır. Günümüzde yardımlaşmaya dayalı projeler gerçekleştiren Birarabam gibi firmalar taksitle araç sahibi olmayı kolaylaştırmaktadır. Araç sahibi olmak isteyen pek çok insan ayrı ayrı gruplar haline getirilmekte ve kura çekimi gerçekleştirilmektedir. Taksitle araba satın almak isteyen kişiler ise belli tutarlar ödeyerek kurada çıkan kişiyi araç sahibi yapmaktadır. Diğer kişiler de ödemelerine devam etmekte ve araç için kendilerine gelecek olan sırayı beklemektedir. Proje dahilinde herkes sıra ile araç sahibi yapılmaktadır.

birevim
Paylaş

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

two + 1 =