411 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Faizsiz Ev

Senetle Ev Almak İstiyorum, Ne Yapmam Gerekiyor?

Ev sahibi olmak, günümüzde ülkemizdeki birçok insanın birincil ihtiyacı durumundadır. Kendi evine sahip olmak, kira ödemeden kurtulmak gibi düşünceler yıllarca, birçok insanın hayalini kurduğu bir durumdur. Huzurlu bir ev ortamı, rahat bir hayatın birincil kuralı gibi görünür. Akşam saatlerinde, evlerine gelen insanlar, hayat koşuşturmasından sıyrılıp, kendi evlerinde, huzurla dinlenmek isterler.

Eğer bir ev almayı düşünüyorsanız, muhtemelen yapacağınız ilk iş, bankaların, konut kredilerine başvurmaktır. Ülkemiz şartlarında, bir ev almak için, ya yüksek bir gelir durumuna sahip olmak gerekir ya da banka kredilerinin üstesinden gelebilmek için, sıkıntılı bir hayatı göze almalısınız. Çünkü kredi geri ödemelerinin bildiğiniz gibi, uzun yıllara yayılan ve zorlayıcı faiz ödemeleri, birçok vatandaşımızın korkulu rüyasıdır. Hal böyle olunca, ev sahibi olma fikrinden vazgeçen ve hayatını kiracı olarak devam ettirip, yine yüksek kira bedelleri ödeyen insanların sayısı çok fazladır.

Kiradan kurtulmak isteyip, ev alma yoluna çıkanlar, özellikle büyükşehirde yaşayanlar, yüksek faiz ödemelerini göze almalılar. Kiracıların satın almak için tercih ettiği konut kampanyaları genellikle ‘Kiracıya ev, Kira öder gibi, Faizsiz ev, Kredisiz ev, Senetle ev veya Peşinatsız ev’ şeklinde oluyor. Bu durumda alım gücü orta gelir seviyesinde olan yatırımcılar da zorlanmamış oluyor.

Senetle Ev Almak Mümkün mü?

Birçok insanın hayali olan ev sahibi olma konusunda, en çok merak edilen konu: Senetle ev almak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Bunun için ilk olarak yapmanız gereken, güvenilir ve herkes tarafından bilinen bir inşaat firmasından konut satın alma yoluna gitmenizdir. Elbette bunu yaparken dikkat edeceğiniz bazı hususlar bulunuyor. Öncelikle, satın alacağınız konut için düzenlenecek senetleri toplu değil, aylık ödemeler karşılığında tek tek düzenlenmesi gerekir. İkinci olarak, aylık taksit miktarını ödediğinizde mutlaka karşılığı olan aylık senedi almalısınız. Konut alımında düzenlenen senetlerin, satışı yapan firma dışında  başkasına ciro edilmemesine dikkat edilmesi de bu konudaki bir diğer önemli husus.

Başvurduğunuz kurumun referansları, kadrosu ve güvenilirliği bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardır.

Benzer Yazılar
Faizsiz Ev

İstanbul’da Taksitle Ev Almak İsteyenler, Dikkat!

Faizsiz Ev

Birevim’de 300.000 TL’lik Evi 1.500 TL Taksitle Sahip Olun

Faizsiz Ev

150.000 Tl’lik Arabayı 750 Tl Taksitle Alma Fırsatı

Faizsiz Ev

Faizsiz! Vade Farksız! Ev Almak İster misiniz?