16 June, 2024

Size Özel Çözümlerle Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Günümüzde birçok aile kira derdinden kurtulup konut sahibi olmayı istiyor. Bunu gerçekleştirmek için de her türlü alternatifi değerlendiriyorlar. Konut sahibi olmak isteyenlerin öncelikli tercihi kira öder gibi taksitle faizsiz ev sahibi olmak. Böylece hem hayalindeki eve kavuşacak hem de oturduğu evin taksidini ödeyecek. Ülkemizde ev sahibi olma yöntemlerine baktığımız zaman karşımıza dört yöntem çıkıyor.

birevim faizsiz ev

Banka kredisi ile ev sahibi olmak
Banka kredisi ile ev almak ülkemizde pek çok insanın tercih ettiği yöntem olmasına rağmen milyonlarca ailenin de dağılmasına neden olan bir yöntemdir. Banka kredilerindeki faizlerin yüksek olması çekilen miktarın ödenmesinde çok büyük sıkıntılara sebep oluyor. Birçok aile banka kredileri yüzünden maddi ve manevi sıkıntılar yaşamıştır. Peşinat zorunluluğu ve manevi hassasiyetler de eklenince banka kredileri konut sahibi olmak isteyenlerin başvurduğu yöntemler arasından çıkıyor.

Peşin para ile ev sahibi olmak
Peşin para ile ev sahibi olmak Türkiye şartlarında çok az kişinin tercih ettiği bir yöntem. Peşin parası olmayanlar konut sahibi olabilmek için eş, dost ve akrabadan borç para almak zorunda kalıyor. İlerleyen zamanda alınan borçların geri ödemesi zaman zaman imkansız hale gelebiliyor. Hal böyle olunca peşin para ile ev almak konut sahibi olmak isteyenlerin alternatifleri arasından çıkıyor.

Devlet destekli krediler ile ev sahibi olmak
Toplu Konut İdaresi(TOKİ) öncülüğünde gerçekleştirilen projeler alt ve orta gelirli vatandaşa hitap etse de talebin çoğunluğunu karşılayamaması ve yapılan konutların şehir merkezinin dışında olması sebebiyle konut sahibi olmak isteyen birçok vatandaş bu yöntemden yararlanamıyor.

Senetle ev sahibi olmak
Faizsiz konut sahibi olmak isteyenlerin başvurduğu yöntemlerden biri de senetle ev sahibi olmak. Bu yöntemin çok yaygın olarak kullanılmama sebepleri arasında küçük miktarlara senet uygulanması yer alıyor. Borcun büyük kısmı ödendikten sonra kalan küçük kısma senet uygulanıyor. Farklı lokasyon seçeneğinin olmaması da bu yöntemin sık kullanılmama sebepleri arasında.

Faizsiz, peşinatsız konut sahibi olmak isteyenlere bu yöntemler çare olmayınca devreye faizsiz ev sahibi olmayı sağlayan firmalar giriyor. Bu firmaların birbirinden özel avantajları sayesinde kira öder gibi taksitle ev sahibi olabilirsiniz. Bütçenize uygun olarak aylık taksitlerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun hayalini kurduğunuz evin kapıları bu sayede size açılıyor.

birevim
Paylaş

7 Comments

  1. Birevimolsa Reply

   Merhaba Musa Bey;
   Ödeme seçeneklerini sizde belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca başvuru yaptığınız dönemdeki geçerli kampanyalardan da yararlanabilirsiniz.

 1. Ezgi Köse Reply

  Kurumların kişiye özel çözüm sunmaları bence 2020’in en güzel gelişmelerinden biri, sabit ödeme çözümleri herkesin işine tam uymuyor artık

 2. Nazlı Keskin Reply

  Faizsiz ev sahibi olabilmek günümüzde büyük fırsat, üzerine ödeme planında da yardımcı olmaları çok güzel

 3. Cemal Özdemir Reply

  Faizsiz peşinatsız ve size özel ödeme planlarıyla gerçekten her firmanın yapabileceği şey değil 🙂

 4. Rabia Kara Reply

  Günümüzdeki en güzel fırsatlardan biri bence bu, istediğin ödeme planına göre ev sahibi olabiliyorsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

17 − fourteen =