15 June, 2024

Son Dakika: Konutta Dev Kampanya Açıklandı

Günlerdir konuşulan kampanyanın detayları belli oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, düzenlediği basın toplantısında, herkesin merak ettiği kampanyanın detaylarını verdi.

birevim faizsiz ev

Emlak sektörüne yeni bir hareket getiren kampanya bugün açıklandı. Yapılan basın toplantısında, Çere ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve emlak sektörünün önede gelen kurumları yer aldı. Bakan Kurum’un önderliğinde yapılan toplantının tüm detayları haberimizde.

Yeni Dönem Başlıyor

Emlak Konut, İller Bankası, KİPTAŞ ile sektörün derneklerine üye olan firmaların desteği ile hazırlanan kampanya, 31 Ekim’e kadar devam edecek. Faiz oranlarının yüzde 0, 98’e çekildiği ve peşinat yüzdesinin de yüzde 20’den yüzde 10’a düşürüldüğü kampanyaya ilginin yüksek olması bekleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada ‘ Ülkemizin içine sokulmak istendiği ekonomik kuşatmakta karşı yeni kampanya başlatıyoruz’ şeklinde konuştu. Kampanyaya tüm sektör temsilciliklerinin destek verdiğini belirten Bakan Kurum, ‘Gayrimenkul sektörü üzerine ne zaman düştüyse görevini kararlılıkla yerine getirdi. Milli birlik ve beraberlik içinde yapılan iş ülkeyi ekonomiyi sektörü yukarıya taşıyor, inşaat sektörü tüm fedakarlığı yapıyor.’ İfadelerini kullandı. Kampanyanın detayları ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Kampanya yaklaşık 100,000 bağımsız bölümden oluşuyor
  • Peşinat oranı yüzde 10’a düşürüldü
  • Bankasız ve kefilsiz yüzde 0,98 faiz imkanı
  • Kampanya 29 Ağustos – 31 Ekim arası sürecek
  • Kampanya kapsamında 100,000 konutun yaklaşık yüzde 25’inin satılması planlanıyor
  • 2 kere yüzde 15 ara ödeme var

Kazanma Değil Fedakarlık Günü

Vatandaştan yoğun bir ilgi beklediklerini belirten Bakan Kurum, ‘Sektörün kazanma değil, fedakarlık günü. Biz böyle durdukça, kimse bileğimizi bükemez, 100 günlük eylem planı hazır’ dedi.

birevim
Paylaş