18 July, 2024

Sur Yapı Antalya Projesinde Ön Satış Başladı

SUR Yapı’nın 69 farklı il ve 9 ülkeden 20 binin üzerinde ön talep gelen Antalya Projesi’nde, 2019’da teslim edilecek ilk bin konut için ön satış başladı. Konutlar lansmana özel fiyatla indirimli olarak satışa sunulacak.
Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Yoğun talep karşısında satış sürecini erkene aldık. İlk bin konutu lansman öncesi ön satış günlerinde neredeyse yarı fiyatına satıyoruz. Önce gelenler doğal olarak, en çok kazanacak” şeklinde konuştu.

birevim faizsiz ev

Daire Fiyatları Belirlendi
Projedeki daire fiyatları belirlendi. 47 metrekare 1+1 daireler 107 bin TL, 78.5 metrekare 2+1 daireler 199 bin TL, 118.5 metrekare 3+1 daireler 295 bin TL ve 186.5 metrekare 4+1 daireler ise 460 bin TL’den başlayan peşin fiyatlarla satılacak. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “20 binin üzerinde ön talep alınca ön satış günleri düzenledik. Ön satış günlerinde tamamı peşin ödemelere yüzde 10 indirim uyguluyoruz. Ayrıca iki farklı ödeme imkânı sunuyoruz. Birincisinde yüzde 20 peşin alıyoruz. Yüzde 80’lik kısmı ise banka kredisi şeklinde ödeniyor. Bu ödeme imkanı kapsamında yüzde 5 iskonto uyguluyoruz. İkinci seçenekte ise yüzde 35 peşin alıyoruz, Eylül 2018 de yüzde 10 ara ödeme alıyor, kalan kısmı ise vade farksız 36 eşit takside bölüyoruz” dedi.
Elmas, yaklaşık 70 bin kişinin projeden yararlanabileceğini söyledi ve ekledi: “Öncelikle hak sahiplerinin evlerini teslim edeceğiz. Toplamda ise 19 bin konutu 8 yıllık bir süreçte tamamlamayı hedefliyoruz. Her yıl için 5 bin kişinin istihdam edileceği projenin yatırım değeri 8 milyar TL’yi buluyor. Bir yandan istihdama diğer yandan da ekonomiye katkı sağlayacak proje, bu kadar büyük bir alanda gerçekleşen Türkiye’nin en büyük ve örnek kentsel dönüşümü olacak. Bunun yanı sıra uygulanan çevreci dönüşüm modeliyle de Türkiye’ye örnek oluyoruz.”

birevim
Paylaş