18 July, 2024

Tasarruf Finans ile Banka Taşıt Kredisi Hesaplama

Bir kredi aldığınızda ister araba kredisi ister ev kredisi veya kredi kartında ki tutar olsun hem ödünç aldığınız tutarı hem de faizini geri ödemeniz gerekir. Ama bununla ne demek istiyoruz?

birevim faizsiz ev

Aslında faiz, başkasının (genellikle bankanın) parasını kullanmak için ödediğiniz bir ücrettir. Borç verenler kredi vererek bu şekilde kar elde ederler. Sonuçta, kalplerinin iyiliğinden dolayı bu işte değiller. Genellikle bir kredide yaptığınız geri ödemeler iki bölümden oluşur: kredinizi ödemek için bakiyenizi azaltan kısım ve kredinin faizini karşılayan kısımdır.

Özellikle pandemi döneminde ayaklarınızı yerden kesecek bir araca ihtiyacınız varsa yazımızı okumaya devam edin.  En uygun koşullarla ne şekilde kredi alabilirsiniz.  Ve ne şekilde kolay hesaplama yaparak en uygun taşıt kredisi oranlarına ulaşabilirsiniz.  Hepsi bu yazımızda!

Ne kadar faiz ödediğinizi etkileyen faktörler

Ne kadar faiz ödeyeceğinizi hesaplamadan önce kredinizle ilgili birkaç temel gerçeği bilmeniz gerekir. Tüm bunlar krediyi almadan önce serbestçe kullanılabilir olmalıdır.

Banka Ana Para

Bu, ödünç almak istediğiniz miktardır. Ancak ne kadar istediğinize karar vermek kadar basit değildir.  Gerçekten gerçekçi bir şekilde geri ödemeyi ne kadar karşılayabileceğinize odaklanmalısınız.

Banka Geri ödeme planı

Birçok kredide, geri ödemeleri haftalık, iki haftada bir veya aylık olarak yapma seçeneğiniz olacaktır. Hangisini seçeceğiniz bütçeleme tarzınıza bağlı olacaktır.

Banka Faiz Oranı

Kredinizin faizini hesaplarken, doğru sayılar elde etmek için karşılaştırma oranını değil, temel yıllık faiz oranını kullanmayı unutmayın. Karşılaştırma oranı, faizlerin yanı sıra ücretleri de dikkate alır, bu nedenle kullanırsanız, olması gerekenden daha yüksek miktarda faiz alırsınız.

Banka Kredi vadesi

Kredinizi ne kadar süreyle geri ödeyeceksiniz? Daha kısa kredi koşulları genellikle daha yüksek geri ödemeler anlamına gelir, ancak uzun vadede daha az faiz anlamına gelir. Daha uzun vadeler aylık geri ödemeleri düşürecek, ancak kredinin ömrü boyunca daha fazla faize mal olacaktır.

Faizsiz Taşıt Kredisi Hesaplama

Banka kredilerinin yansıra Tasarruf Finans şirketleri aracılığı ile de taşıt kredisi alabilirsiniz.  Küçük taksitler ile dilerseniz peşinatsız ve faizsiz taşıt sahibi olabilirsiniz.

Tasarruf Finans ile Banka Taşıt Kredisi Otomatik Hesaplama

Bu kredilere itfa kredisi denir. Bankanızdaki matematiksel çalışmalar işe yaramıştır, böylece her ay belirli bir tutar ödersiniz ve kredi vadenizin sonunda hem faiz hem de anapara ödersiniz.

Ne kadar faiz ödediğinizi öğrenmek için bir faiz hesaplayıcısı kullanabilirsiniz. Kredi karşılaştırma sayfaları size faiz hesaplama yaparak en uygun taşıt kredisi oranlarını ve firmalarını verecektir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

five + twenty =