18 April, 2024

Tasarrufa Dayalı Faizsiz Ev Alma Modeli

Ülkemizde yaklaşık 8,5 milyon aile kiracı konumunda. Çoğunlukla orta ve alt gelir grubunda bulunan bu 8,5 milyon ailenin peşin para ile ev sahibi olması neredeyse imkansız. Bu ailelerin faizsiz ve peşinatsız seçeneklerle ev sahibi olması için yeni ev alma modelleri geliştirildi.

birevim faizsiz ev

Orta ve alt gelir grubunun kolaylıkla ev sahibi olması için geliştirilen tasarrufa dayalı ev alma modelinde faizsiz olarak ev sahibi olmak mümkün. Tasarruf yapmak konut sahibi olmak isteyenler için etkili bir yöntem. Özel firmaların sunduğu tasarruf modelinde faizin olmaması hedefe daha kısa sürede ulaşılmasını sağlıyor. Böylece konut sahibi olmak isteyen milyonlarca aile ev ihtiyacını kolaylıkla karşılayabiliyor. Aileler tasarruf yaptığında ülke ekonomisi de kazanıyor. Küçük birikimler yeri geldiğinde büyük ihtiyaçları gidermede etkili olabiliyor.

Konut almak isteyen aileleri tasarrufa dayalı ev alma modeliyle kolaylıkla ev sahibi yapan özel firmalar bu yöntemi tercih eden ailelere faizsiz ve peşinatsız seçenekler sunuyor.

TASARRUF MODELİNİN AVANTAJLARI

  • Faizsiz ev alma modeliyle ev sahibi olunursunuz.
  • Alacağınız eve hiç fark ödemeden sadece evin değerini ödersiniz.
  • Bireysel olarak uzun yıllar tasarruf yaparak bir ev sahibi olabilirken, tasarrufa dayalı faizsiz model ile çok çok kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz.
  • 160 aya kadar taksit yaptırılabilir, taksitleri kendiniz belirleyebilirsiniz.
  • Peşinatsız seçeneklerle hiç peşinat ödemeden ev sahibi olabilirsiniz.
  • Tasarrufa dayalı ev alma modelinde toplam taksitler olması gerekenden çok daha erken biter.
birevim
Paylaş