17 July, 2024

TEB Çalışma Saatleri 2021

Türkiye’de en çok tercih edilen bankalardan birisi olan TEB (Türk Ekonomi Bankası) uzun yıllardır hizmet veren ve alanında öncü olan bankalardan birisidir. Haliyle bu konumda olmasından kaynaklı olarak müşteri sayısı da bir çoğunluk gösterirler. Müşterilerinin ise merak ettikleri konular arasında TEB bankası çalışma saatleri, hafta sonu çalışmasının olup olmadığı gibi konulardır. Özellikle 2021 yılı içerisinde pandemi ilan edilen korona virüse karşı alınan önlemler çalışma saatlerine de etkisini göstermişti. Bu süreç içerisinde bir daha değişimin yaşanıp yaşanmadığı ve işlemlerin nasıl yaptırıldığı merak konusu olarak gün yüzüne çıkar.

birevim faizsiz ev

TEB Açılış Saati Ne Zaman?

Türkiye’de hemen hemen tüm bankalar aynı saat dilimi içerisinde açılışını gösteriyor. Türkiye’nin değerli ve gelişen bankalarından biri olan TEB bankası açılış saati de 09.00 olarak bilinir. Sadece hafta içi bu saatlerde açılış işlemi meydana gelir.

TEB Kaça Kadar Hizmet Sunuyor?

Hafta içi sabah saat 09.00’da açılan banka 17.00’a kadar hizmet sunmaya devam ediyor. TEB bankası kapanış saati 17.00 olduğu için bu süreden sonra çalışanların müşterilere ekstradan bir hizmet sunması söz konusu olamaz. Bu süre içerisinde gün boyunca çalışma saatleri iyi takip gerçekleştirilerek bankacılık işlemleri yapılır.

TEB Öğle Arası Saat Kaçta?

TEB şubeleri öğle arası tatili saati, 12.30 ile 13.30 arasında meydana gelir. Sabah ki bölüme öğleden önce denilirken 13.30’dan sonra olan hizmete de öğleden sonra işlemleri diye nitelik kazanarak isimlendirilir.

Korona Virüs Önlemlerinde TEB Çalışması

Tüm dünyayı saran korona virüsten kaynaklı olarak bankacılık faaliyetlerinde TEB bankası çalışma saati içerisinde hijyen kurallarına dikkat ederek çalışmalar sürdürülüyor. Müşteriler ise şubelere teker teker alınıp sosyal mesafe kuralları dikkat edilerek bankacılık işlemlerine devam ediliyor. Tüm bu özelliklerin yanında ise banka online bankacılık üzerinden gerçekleşebilecek işlemler için müşterilerin banka şubesine gelmelerini değil online üzerinden işlerini halletmelerini gerekli olduğunu anlatıyor. Bu sayede bankalarda gerçekleşecek işlem hizmetlerinde oluşan gereksiz kalabalığın da önüne geçem istekleri banka yönetiminin düşüncesinde bulunuyor.

birevim
Paylaş

6 Comments

 1. Yunus Tekin Reply

  Bir süre sonra pandemi sürecinde yasaklar gelirse bankalar tekrardan çalışma saatlerini değiştireceklerdir diye düşünüyorum

 2. Hüseyin Bozkurt Reply

  TEB bankasının çalışma saatleri için teşekkür ederim, avm içerisindeki şubeleri içinde saatleri aynı mı acaba?

  1. Birevimolsa Reply

   Merhaba Hüseyin Bey,
   Genelde bankalar 09.00-17.00 saatlerinde çalışıyorlar öğlen arası ise 12.30-13.30 şeklinde… Fakat bazı bankalarda öğlen arasında nöbetçi veznedarlar olabilmektedir.

   1. Çağla Demir Reply

    TEB bankasının çalışma saatleri için teşekkürler, öğle arasındaki nöbetçi veznedarların olduğu şubelerin listesine nasıl ulaşabiliriz?

    1. Birevimolsa Reply

     Merhaba Çağla Hanım,
     Bununla ilgili internette kesin bir bilgi yoktur. Bunu teb bankasını arayarak öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

one × four =