18 April, 2024

Toki, 3 Ağustos’ta 139 Arsa Satıyor!

Toki, 3 Ağustos’ta 139 Arsa Satıyor! TOKİ yeni ve kapsamlı bir arsa satışı gerçekleştiriyor. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 18 kentte, toplam 139 adet arsanın satışı yapacak olan TOKİ, bu satışı Ağustos ayında düzenleyecek.

birevim faizsiz ev

TOKİ’nin yapacağı satış, 3 Ağustos 2017 Perşembe günü saat 13:30’da Turyap tarafından  düzenlenecek  açık artırmayla gerçekleştirilecek. Açık artırmada; konut, akaryakıt, sağlık, sosyal-kültürel amaçlı imarlı arsalar, dinlenme tesisi, ticari ve  eğitim amaçlı kullanıma uygun arsalar için eş zamanlı olarak, internetten teklifler alınacak.

Söz konusu satış Turyap’ın; İstanbul, İzmir, Ankara müzayede salonlarından yapılacak. Toki’nin arsa müzayedesine; İnşaat şirketleri, kooperatifler, gayrimenkul geliştirme şirketleri, müteahhitler, arsa yatırımı yapmak isteyenler, söz konusu arsalara açılış fiyatlarından az olmamak kaydıyla teklif verebilecekler.

Arsa Bedelleri Toplam 750 Milyon TL!

Toki’nin arsalarını satacağı iller arasında; Mersin, Samsun, Siirt, Tekirdağ, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Karabük, Kayseri, Diyarbakır, Edirne, Elazığ ve Van bulunuyor.

Bu arsalar arasında konut, ticari, eğitim, sağlık, sosyal-kültürel tesis olmaya uygun imarlı arsalar var. Arsaların  toplam açılış bedelleri 750 milyon TL. olarak belirlendi. TOKİ, satışa çıkardığı arsalarda; peşin %25’ten başlayan peşinat, 36 aya varan vadelerde ödeme kolaylığı da sağlıyor.

birevim
Paylaş