TOKİ Haberleri

Toki Desteği İle Ev Sahibi Olmak

Ev sahibi olmak isteyenler için günümüz emlak ve inşaat sektörü özel anlamda birçok çalışma ve yeni girişimlerde bulunmuştur. Özel sektör grup ve şahıs şirketleri, hizmetleri ile ev sahibi olmak isteyenlere çeşitli yöntemler sunmuş ve ev sahibi olmak isteyenlere çözüm olmuştur. Özel sektörün verdiği cazip fırsatların yanında devletin de ev sahibi olmak isteyenler için oluşturduğu yeni konut projeleri vardır. Bu projelerden en çok tercih edilen ve destek alanı TOKİ ( Toplu Konut İdaresi Başkanlığı )’nin yapmış olduğu konut projeleridir. TOKİ Konya’dan İstanbul’a, Kars’tan Ağrı’ya kadar bütün vilayetlerde büyük TOKİ siteleri tasarlamış, inşa etmiş ve ev sahibi olmak isteyenlerin hizmetine sunmuştur.

TOKİ İle Ev Sahibi Olmak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, ülkemizin her ilinde farklı farklı bölgelerde çeşitli sayı ve tipte siteler inşa etmiş ve bunu ev sahibi olmak isteyen vatandaşların hizmetine sunmuştur. Evlerine kura sistemi ile oturan yeni ev sahipleri, evlerinde otururken faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak deyimi ile ev sahibi olurlar. Bu anlamda hizmet sağlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı her ilde olan TOKİ sitelerinin yanı sıra her gün ev sahibi olmak isteyenler için yeni binalar inşa etmektedir.

TOKİ İle Ev Sahibi Olma Şartları

Her sistem gibi Toplu Konut İdaresi Başkanlığının da ev sahibi olmak isteyenlere sunduğu çeşitli şartlar var. Bu şartların sağlanması durumunda ev sahibi olmak isteyenler kuraya katılabilir ve evlerinde otururken kira öder gibi ev sahibi olabilirler. Bu şartların en başında ev sahibi olmak isteyenlerin T.C. Vatandaşı olması şartı var. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar bu sistemden yararlanamıyorlar. İkinci şart ise TOKİ sisteminden faydalanarak ev sahibi olmak isteyenlerin 1 yıl boyunca kayıt yapılacak TOKİ ilinde kayıtlı olması ve ikamet etmesi gerekiyor. Ayrıca TOKİ emlak konut projeleri ile ev sahibi olmak isteyenlerin üzerinde her hangi bir mülk bulunmaması ve yaş sınırının en az 25 olması gerekiyor. Ayrıca aylık net geliri 3.500 TL ve üzeri olanlar TOKİ konut projeleri sisteminden yararlanamıyor

Gerekli tüm şartlar sağlayan kullanıcılar kabul edilerek kura sistemi ile günlerini belirledikten sonra evlerinde otururken kira öder gibi ev sahibi olma imkânından faydalanabilirler. İlinizdeki TOKİ konutlarını ve diğer detaylı bilgileri öğrenmek için Toplu Konut İdaresi Başkanlığının resmi adresi olan toki.gov.tr adresini ziyaret edebilir, sizde TOKİ konut projeleri ile ev sahibi olabilirsiniz.

Benzer Yazılar
TOKİ Haberleri

Tokiden Ev Nasıl Alınır?

TOKİ Haberleri

TOKİ, İstanbul'a 10 Bin Konut Müjdesi Verdi!

TOKİ Haberleri

TOKİ 50 bin konut için 12 katı talep geldi

Güncel HaberlerTOKİ Haberleri

TOKİ’den İkinci İndirim Müjdesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir