18 April, 2024

TOKİ İzmir’de 2000 konut inşa edecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İzmir Kemalpaşa’da 2000 konut inşa edecek.

birevim faizsiz ev

İzmir Kemalpaşa’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 2000 konut inşa edilecek. Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, TOKİ’nin ilçede yapacağı konutlarla ilgili vatandaşları sevinderecek müjde verdi. Başkan Uğurlu yaptığı açıklamada; İzmir projesinin ilk etabında yer alacak 700 konutun ihalesinin yakında yapılacağını belirtti.

İLK ETAPTA 700 KONUT

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, İzmir Kemalpaşa’da ilk etapta yapılacak olan 700 konutluk proje için TOKİ İmar Planlama ve Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Uğur İnan ve ekibi ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Uğurlu, “Toplantıda gerekli değerlendirmeleri yaparak, çalışmaların biran önce başlaması hususunda mutabık kaldık. Birinci etap konutların yapılması konusunda önümüzdeki günlerde ihale süreci başlayacak inşallah. İlk etapta yaklaşık olarak 700 konutun yapımı gerçekleştirilecek. Bu anlamda ilçemize yeni bir yerleşim bölgesi kazandırmış olacağız.” açıklamalarında bulundu.

Çalışmaların Çambel Mahallesi sınırları içerisinde yapılacağına dikkat çeken Uğurlu, şöyle devam etti:

“Hükümetimizin de desteği ile bu çalışmamız da en kısa sürede başlayacak. Daha sonra diğer etaplar için gerekli çalışmalar yapılacak. Kemalpaşa Belediyesi olarak güzel ilçemizi İzmir’de hak ettiği konuma getireceğiz.”

birevim
Paylaş