16 June, 2024

TOKİ Manisa’da 748 konut inşa edecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Manisa’nın Yunusemre İlçesi Akgedik Mahallesi’nde 748 konutluk bir projeye başlayacak.

birevim faizsiz ev

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Manisa’nın Yunusemre İlçesi Akgedik Mahallesi’nde inşa edeceği 748 konutluk proje için ihale gerçekleştirdi. Proje kapsamında konutların yanı sıra 16 dükkân ve bir cami de inşa edilecek.

Manisa Akgedik projesi 1. etap kapsamında 1.101 konut tamamlandı. 2. etap çalışmalarının devam ettiği projede 1.524 konut bulunuyor. Projede yer alacak konutların 541’i 3+1, 207’si ise 2+1 olarak tasarlandı. Projenin ikinci etabında ayrıca 2 ilköğretim, 2 ortaokul, 2 lise, 2 anaokulu, 4 ticaret merkezi ile 2 cami de inşa edilecek.

Yöresel mimarinin ve mahalle konseptinin dikkate alındığı projede yerleşim alanı dükkânları, camisi, meydanları, parkları, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunuyor. Bahçe, rekreasyon ve oyun alanları gibi ihtiyaçların karşılanması için alanda iç avlular, yapılar arasında kalan yeşil alanlar fonksiyel hale getirildi.

birevim
Paylaş