16 June, 2024

TOKİ Türkiye’nin Süper Markası

TOKİ, Superbrands’in yaptığı Türkiye Araştırma’na göre ‘süper markalar’ arasında yer aldı. Bu kategorideki tek kamu idaresi olan TOKİ, Türkiye’nin süper markası oldu.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), dünyanın önde gelen marka ölçümleme programı olan Superbrands’in 2016-2017 Türkiye Araştırmasına göre süper markalar arasında yer alan tek kamu idaresi oldu. Tüketiciler tarafından belirlenen kurumlar arasında yer TOKİ, Türkiye’nin süper markalarından oldu.
TOKİ Başakanı Ergün Turan, kalitede referans olarak gösterilen bir kuruluş olmak için çalıştıklarını, idarenin şehirlere değer katan binlerce konut ve sosyal donatı inşa ettiğini söyledi. TOKİ’nin 2014’de yenilediği konut üretim çizgisi ile yeni bir marka ve iletişim stratejisi izlediklerini söyleyen Turan, idarenin yatay mimari yaklaşımı, yerellik ve mahalle konsepti üzerinde çalıştıklarını ve ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmeye yönelik avantajlı fırsatlar sunduklarını belirtti.

birevim faizsiz ev

Halk Oylaması ile Seçildi
Farklı sektörlerden 4 bin 988 marka arasından tüketiciler tarafından 181 marka belirlendi. Superbrands’in 2016-2017 Türkiye Araştırması’nda, süper marka olarak seçilen TOKİ, konusunda uzman jüri tarafından değerlendirildi. 300 marka halk oylamasına kaldı. 181 markanın Türkiye’nin süper markaları arasına girdiği araştırmada TOKİ, tek kamu idaresi olarak, süper marka seçildi.

Sektörde Kalitede Referans
TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Yakın bir gelecekte TOKİ’nin sektör içinde hem malzemede hem işçiliğinde kalitesi ile referans bir kuruluş olacağına inanıyoruz, bu hedefle çalışıyoruz. İdaremizi, bilhassa malzeme ve işçilik alanında hizmet veren firmaların diğer projelerinde referans gösterecekleri bir noktaya taşıyoruz. Gayretimiz bunun içindir” dedi. Büyük tecrübeye sahip olduklarını ve gelinen aşamada TOKİ’nin sektör içinde hem malzeme hem işçilik kalitesi bakımından referans bir kuruluş olacağını söyleyen Turan, son üç yılda planlama, mimari ve özellikle kalite süreçlerinde yaptıkları düzenlemelerle, müteahhitten müşavire, mimardan mühendise, malzeme üreticisinden işçiye, idarenin tüm paydaşlarınca benimsendiğini belirtti.

birevim
Paylaş