21 May, 2024

TOKİ’den Dar Gelirlilere Konut Müjdesi!

TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan listede çok sayıda konut satışı yapılacağı duyuruldu. 21 şehirde konut satışı yapılacağını duyuran TOKİ’de ev fiyatları konut büyüklüğü, projenin yer aldığı konum gibi farklı etmenlere bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Konut satışı yapılan iller arasında ise Ankara, Balıkesir, Antalya, Rize, Hatay, Çankırı gibi iller bulunuyor. TOKİ projesinde vatandaşlara pek çok özel olanak sunuluyor. Vatandaşlar bu projede yüzde 10, yüzde 20, yüzde 25 gibi peşinat ödemeleri üzerinden ev sahibi olma imkanına sahip olacak. Peşinat ödemesinden sonra kalan tutar ise esnek taksitler aracılığıyla ödenebilir. 120 ay, 144 ay, 180 ay ve 240 ay bu projede sunulan vade seçenekleri arasındadır.  Bu kapsamda dar gelirli vatandaşlarda düşünülmekte olup, onlar içinde uygun taksit ve vade imkanları ortaya çıkarıldı.

birevim faizsiz ev

TOKİ’den 311 TL Taksitle Ev Al

TOKİ dar gelirliler için konut satışı konusunda 240 aya kadar vade oranı sunarken, en düşük taksit ödemesi ise 311 TL olarak belirlenmiş durumdadır. Bu projede en düşük konut fiyatı 70.685 olup, en düşük peşinat tutarı ise 5.000 TL olarak belirlendi. Bu projede 89 bin TL’lik konut için peşinat 5 bin TL olurken, 180 aylık vade seçeneği sunuluyor. 117 bin TL’lik konut için 180 ay vade sunulan projede aylık en düşük taksit ödemesi ise 611 TL olarak belirlendi.

TOKİ Çekilişleri Ne Zaman?

1 milyonun üzerinde başvurunun olduğu 2020 TOKi konutları satış projesine kuraların yapılacağı tarihlerde belli oldu. 16 Aralık 2019 tarihinde başlayan başvurular 15 Ocak 2020 tarihinde sona erdi. TOKİ tarafından gerçekleştirilecek olan kura çekilişinde 221 proje için tarihler açıklandı. 24 Şubat 2020 tarihinde başlayacak olan kura çekilişleri, 27 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek. İstanbul Toplu konut projesi 20 Mart 2020, Antalya Alanya toplu konut projesi 24 Mart, Adana projesi 27 Mart, Antalya Korkuteli projesi 22 Nisan, Edirne Merkez projesi için 7 Mayıs 2020 tarihlerinde kuralar çekilecek.

Birevim İle Ev Alın

Ev almayı kolay hale getiren Birevim, ev sahibi olma hayallerinin gerçeğe dönüşmesine aracı olacak. Faizsiz, peşinatsız ve ara ödemesiz ev sahibi olmaya neden olacak bu adreste taksit ödemelerini bütçenize bağlı olarak siz karar verirsiniz. Tamamen özgür bir sistem sunan Birevim, ödemeleri müşterinin kendisinin planlamasına imkan tanımaktadır. Bu sistemde peşinat ödemesi zorunlu değildir. Peşinat ödemesini dilerseniz yapıp, dilerseniz hiç peşinat ödemesi yapmadan ev sahibi olmanın yolunu açabilirsiniz. Peşinat ödemesi yapmak ev sahibi olmayı daha erken tarihlere alacaktır. Özellikle ev ödemelerini daha erken tarihlerde bitirmeyi amaç haline getirmişseniz peşinat ödemesi yapmayı uygun görebilirsiniz. Bunun yanında ara ödemeler yaparak ev sahibi olma hedefinizi daha erken tarihlere çekebilirsiniz. Faizsiz ev alma imkanı sunduğundan dolayı bu sistemde alacağınız evin değeri neyse o miktarda ödeme yapmış olacaksınız. Bu sayede ev alım sürecinde ekstra maliyetler karşınıza çıkmadan daha cazip fiyatlar altında ev sahibi olabilirsiniz. Ayrıca sistem sunduğu farklı tasarruf planları üzerinden bütçenize uygun ödeme planları oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Serbest tasarruf, sıralı tasarruf gibi çeşitli planlar karşınıza çıkarken, size hitap edecek ödeme profilini bu sayede kısa süre içinde keşfedebilirsiniz. Noter huzurunda yapılacak olan çekilişin sonrasında ev sahibi olmada kaçıncı sırada olduğunuzu öğrenmiş olursunuz. Serbest tasarruflu sistemde ise ev sahibi olma tarihi, taksit tutarı gibi konuları yalnızca siz belirlemiş olacaksınız.

birevim
Paylaş

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

4 + twelve =