15 June, 2024

TOKİ’den emeklilere ‘İkinci Bahar’ kampanyası

Türkiye genelinde dar gelirlilerin imdadına yetişen TOKİ emeklilere özel kampanya yaptı.

birevim faizsiz ev

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye genelinde yaptığı projelerle dar gelirlileri ev sahibi yapmaya devam ediyor. ‘Herkes ev sahibi olsun’ sloganıyla projelerini gerçekleştiren TOKİ şimdi de emeklilere özel kampanya başlattı.

Düşük taksitlerle emeklilere ev sahibi yapmayı hedefleyen TOKİ ‘ikinci bahar’ kampanyasını Türkiye genelinde sürdürecek. 2017 yılında inşa edeceği 65 bin konutun 15 binini emeklilere ayıracak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Emekli vatandaşlarımızı Anadolu’da ortalama 250 TL’den; İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde ise 350-400 TL’den başlayan taksitlerle uzun vadeli ödeme koşullarıyla yuva sahibi yapıyoruz. 2016’da 15 bin emeklimizi ev sahibi yaptık. Bundan sonra da her yıl yaklaşık 15 bin emekli vatandaşımızı konut sahibi yapmayı hedefliyoruz” dedi.

TOKİ’nin inşa ettiği konut projelerinde emeklilere %25’lik kontenjan ayırdıklarını belirten Turan ‘İkinci Bahar’ kampanyasıyla emeklileri ev sahibi yapmayı hedeflediklerini belirtti.

TOKİ Başkanı Ergün Turan sözlerine şöyle devam etti: “Kura çekilişinde daire sahibi olmaya hak kazanan vatandaşlar evlerini 120 bin ile 170 bin TL arasında satın alabilecek. Evleri için Anadolu’da 250 TL, İstanbul’da ise 300 TL ödeyecekler.”

BAŞVURU ŞARTLARI

1- Ev alacak emeklinin kendisi veya eşi üzerine konut olmayacak.
2- Hane halkı geliri en fazla 3200 TL olacak.
3- Ev alınacak ilde en az 1 yıl oturuyor olunmalı.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

1- Ön talepler bankalar aracılığı ile emeklilerin kimlik kartlarını göstermesi koşuluyla alınacak.
2- 500 TL ile başvurması yetecek.
3- Ön talepleri toplanan evler için kura çekilecek.

birevim
Paylaş