24 April, 2024

TOKİ’den İkinci İndirim Müjdesi

Toplu Konut İdaresi ( TOKİ), borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik ikinci bir indirim müjdesi verdi. Peki bu indirimin başvuru tarihleri ve şartları neler?

birevim faizsiz ev

TOKİ, bu yıl ikinci bir indirim haberi verdi. Borçalarını erken ödeyip, tapularını almak isteyen vatandaşlar için hazırlanan kampanyada indirim oranı yüzde 24’e yükseltildi. Yapılan açıklamaya göre, başvurular 21 Eylül’de başlayacak. TOKİ Başkanı Ergün Turan, gelen yoğun talep üzerine geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlemeye karar verdiklerini ifade etti. 2018 yılı içerisinde ikincisinin düzenleneceği kampanyada indirim oranı yüzde 24 olarak açıklandı.

Başvuru Tarihleri

Kampanyanın başvuru tarihi 21 Eylül. 19 Ekim tarihine kadar geçerli olacak kampanya için ilgili bankalara başvuru yapılması gerekiyor. Ergün Turan, Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.” şeklinde konuşurken, ikincisini düzenleyecekleri kampanya için esnek ödeme planı hazırladıklarını ekledi.

Başvuru yapmak isteyenlerin, başvuru tarihi itibari ile TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini belirten Turan, “Kampanyamızdan, satışları 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dâhil edilmemiştir.” dedi.

Kampanya Vatandaşların Durumuna Göre Yapıldı

Belirli prosedürlere ve vatandaşların durumuna göre şekillendirdikleri kampanya hakkında konuşan Turan “Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde ve tatilde oluyor. Bunun için indirim kampanyamızı bahar ayında yapıyoruz. Kampanyadan yaklaşık 192 bin konut ve iş yeri alıcısının yararlanmasını bekliyoruz. Kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de kullanabilecekler.” ifadelerine yer verdi.

 

birevim
Paylaş