21 May, 2024

TOKİ’den Kocaeli’nde emeklilere özel kampanya

Türkiye genelinde çalışmalarına ara vermeden devam eden TOKİ bu kapsamda Kocaeli’nin Kandıra İlçesi’nde emeklilere özel 270 konut inşa edecek.

birevim faizsiz ev

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde emeklilere özel kampanya kapsamında 270 konut inşa edeceğini duyurdu. İhalesi gerçekleştirilen proje kapsamında bir adet cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor. Projede bloklar zemin+3 kat olarak inşa edilecek. Daireler ise 2+1 olarak tasarlandı.

Projenin tamamlanmasıyla Kandıra’da yeni bir yaşam alanı kurulması hedefleniyor. Projenin cephe tasarımlarında yörenin geleneksel konutlarında yer alan mimari unsurlara yer verilecek.

PROJE NE ZAMAN BİTECEK?

TOKİ Kocaeli Kandıra Emekli konutlarında yer teslimi sözleşme imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yapılacak. Yer tesliminden sonra firmanın konutları inşa etmek için toplam 500 günü bulunuyor. Bu doğrultuda konutların en erken 2018 yılının sonunda teslim edilmesi hedefleniyor.

TOKİ Kocaeli Kandıra Emekli Konutları’nda daire fiyatları ihaleye teklif veren firmaların değerlendirilmesi sonrasında belli olacak.

birevim
Paylaş