15 June, 2024

TOKİ’den Yeni Müjde: 80 Bin Liraya Kurasız Ev

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yeni bir atılım başlatıyor. Bugüne kadar binlerce insanı ev sahibi yapan kuruluş, bu defa da 80 bin liradan başlayan fiyatlarla, kurasız ev dağıtıyor. 335 ilde, 5 bin konut haberi ile yola çıkan TOKİ, 285 liradan başlayan taksitlerle satışı başlatacak.

birevim faizsiz ev

TOKİ, konutları kurasız ve başvuru önceliğine göre dağıtacak. TOKİ Başkanı Ergün Turan, başvuranlardan aranan tek şartın, daha önce konut sahibi olmamak olduğunu açıkladı. Orta ve dar gelirli vatandaşlar için, toplam 5 bin 543 konut yıl sonuna kadar sahiplerine ulaştırılacak. Yapılacak olan konutların fiyatları 80 bin, aylık taksitleri ise 285 liradan başlayacak. TOKİ Başkanı Ergün Turan, önceliklerinin daha önce konut sahibi olmayan vatandaşlara ulaşmak olduğunu belirtti.

Kurasız Konut

TOKİ Başkanı Ergün Turan, yapılacak olan konutların kurasız ve başvuru önceliğine göre dağıtılacağını söyledi. Türkiye’nin 35 ilinde 5 bin 543 konutu açık satış yöntemi ile satışa çıkardıklarını belirten Turan, vatandaşların bu yılın sonuna kadar bankalara başvuru yapabileceklerini ekledi. İlk amaçlarının orta ve dar gelirli vatandaşlara, sosyal konut ve yaşam alanı sunmak olduğunu söyleyen Turan,  “İnsanımızın en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla ülkemizin dört bir yanında yeni yerleşim alanları kuruyor ve onlarca konut projesini hayata geçiriyoruz. Üretim felsefemizin temelini dar ve orta gelirli vatandaşlarımıza dönük sosyal konut projelerimiz oluşturuyor. Piyasa koşullarında ev sahibi olması güç olan dar ve orta gelirli vatandaşlarımız için yıllardır dost eli yaklaşımıyla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Amacımız hiç konut sahibi olmamış vatandaşlarımızı konut sahibi yapmak” dedi.

Başvuru Şartları

Ergün Turan, başvuru şartları ile ilgilli olarak yaptığı açıklamada, daha önce konut sahibi olmamış vatandaşlara öncelik vereceklerini söyledi. Turan,’’Bizim en önemli şartımız vatandaşlarımızın daha önce hiç konut sahibi olmamasıdır. Ayrıca daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması ve 18 yaşını doldurmuş olması koşulları gerekiyor. Konutlarımızın bulunduğu illere göre yüzde 10, 20 ve 25 peşinat bedeli ile 120 ve 240 ay vade seçenekleri ile satılacak” şeklinde konuştu. Başvuru şartlarının projelere göre değişiklik gösterebileceğini söyleyen Turan, TOKİ’nin internet sitesinden gelişmelerin öğrenilebileceğini ekledi.

 

 

birevim
Paylaş